Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Czy po Brexicie na Wyspach zabraknie wina?

Czy po Brexicie na Wyspach zabraknie wina?
Majestic zamierza zaopatrzyć się w dodatkowe wino o wartości 8 milionów funtów. (Fot. Getty Images)
Majestic Wine wyda miliony funtów na dodatkowe butelki wina w celu zabezpieczenia się przed zakłóceniami w dostawach spowodowanymi przez Brexit - donosi Sky News.
Reklama

Największy specjalistyczny brytyjski sprzedawca win to kolejna firma, która zapowiedziała, że chce zabezpieczyć się przed perspektywą scenariusza "braku porozumienia", gdy 29 marca 2019 r. Wielka Brytania opuści Unię Europejską. Przed tą datą Majestic zamierza zaopatrzyć się w dodatkowe wino o wartości 8 milionów funtów. 

Spółka woli dmuchać na zimne - tym bardziej, że jej ostatnie wyniki finansowe pozstawiają wiele do życzenia. W ciągu 6 miesięcy do października br. firma odnotowała stratę na poziomie £0,2 mln. W analogicznym okresie ub. roku mogła się pochwalić zyskiem wysokości £3,1 mln. Reakcja inwestorów na najnowsze dane była natychmiatowa - udziały spółki spadły o prawie 13 proc.

Majestic przyznał, że nowe wydatki będą nadal hamować rentowność. Ostrzegł również, że na zyski będą miały wpływ "krótkoterminowe zawroty głowy", czyli zaciskający pasa konsumenci i wysokie koszty detaliczne.

"Rynek w Wielkiej Brytanii jest trudny i nadal będzie. Planowaliśmy trudne czasy i wciąż w nie inwestujemy, ponieważ wiemy, że jest to droga do bardziej dochodowej przyszłości" - zaznacza w rozmowie ze Sky News dyrektor generalny Majestic Wine, Rowan Gormley.

Wcześniej Cadbury ogłosiło, że gromadzi czekoladę i ciastka na wypadek, gdyby Wielka Brytania opuściła z UE bez umowy. Firmy obawiają się, że tzw. "twardy Brexit" doprowadzi do chaosu w dostawach w portach i na lotniskach.

 

  Komentarze


  • Win-nica
   25 listopada 2018, 17:45

   Na pewni nie zabraknie win z Australii ,Pld Afryki czy Klaiforni..Straszenie brexitem moze jeszcze bardziej zmobilizowac import. Swiat straszono rokiem 2000 ,ze komputery przestana dzialac ,bo maja tylko daty do 1999 r wpisane w pamiec bez 2 z przodu ...Angole to kolonialisci, a bez europejskich cel zaporowych bedzie im jeszcze lepiej.

  • Arek
   25 listopada 2018, 22:09

   Nie bedzie nic zle uk ma kase i innych zostawi tylko najwieksza kase z eu firmy i tyle zydowi chodzi o wiecej hajsu i tyle i przestancie czytac info polskie wszystko jest inne w uk ja nie wierze w nic co widze po pl bzdura...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.07.2019
  GBP 4.721 złEUR 4.248 złUSD 3.787 złCHF 3.857 zł

  Sport


  Reklama