Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Coraz więcej obywateli UE porzuca pracę w NHS

Coraz więcej obywateli UE porzuca pracę w NHS
Coraz więcej osób z Unii rezygnuje z pracy w NHS. (Fot. Getty Images)
Od 2015 roku liczba osób rozpoczynających pracę w brytyjskiej służbie zdrowia stale spada. Coraz więcej Europejczyków z powodu Brexitu rezygnuje z pracy w NHS.
Reklama

Royal College of Nursing (RCN) oświadczył, że Wielka Brytania stała się "mniej atrakcyjnym miejscem do pracy" i wezwał brytyjski rząd do podjęcia działań w celu zaradzenia niedoborom kadrowym w NHS.

Pomiędzy czerwcem 2017 roku a czerwcem 2018 roku w brytyjskiej służbie zdrowia pracowało w sumie 11 384 obywateli Unii Europeskiej. 10 487 obywateli krajów unijnych - w tym 4 086 pielęgniarek - opuściło NHS.

Z kolei w okresie od czerwca 2015 roku do czerwca 2016 roku w NHS rozpoczęło pracę 15 444 obywateli krajów Wspólnoty, a 8 056 osób zrezygnowało z zatrudnienia w brytyjskiej służbie zdrowia.

"Podczas gdy politycy kłócą się o Brexit, nasza kulejąca służba zdrowia traci ręce do pracy. Brakuje nam tysięcy pracowników" - stwierdziła szefowa RCN Donna Kinnair.

"Oczywistym jest, że Wielka Brytania stała się mniej atrakcyjnym miejscem pracy dla tysięcy cenionych pielęgniarek z Unii Europejskiej, a w połączeniu ze spadającą liczbą studentów i rosnącą liczbą pielęgniarek osiągających wiek emerytalny, nasi pracownicy stają przed niespotykanymi dotąd wyzwaniami" - dodała Kinnair.

Brytyjska służba zdrowia staje się mniej atrakcyjnym miejscem pracy dla Europejczyków. (Fot. Getty Images)

 

  Komentarze


  • Emigrant
   1 października 2018, 09:36

   I bardzo dobrze!!! Niech widzą skutki błędnych decyzji

  • Nick
   1 października 2018, 11:29

   Chcieli brexit to go teraz mają i niech zamkną te pyski po pieprza bez sensu to stado debilnych baranów!!!

  • Przemko
   1 października 2018, 19:39

   Jezuuuu. Dolores- niewiasto nieszczęsna! Jak możesz wyzywać kogoś od idiotów (też z błędem!) skoro nie potrafisz napisać bezmózg, którzy, odurzony, herbata.... i Ty pracujesz dla NHS? teraz już chyba rozumiem, dlaczego MI odmówili ....

  • Jak to?
   1 października 2018, 22:05

   Jak to, sie pytam? Czy nasi najwspanialsi, najzdolniejsi i najmadrzejsi tak malo maja w tej sprawie do powiedzenia? Czy specjalisci od zmywaka i betoniarki nie maja wystarczajacej wiedzy by komentowac wydarzenia polityczne i sytuacje w NHS? :) Czy nie padnie tu zaraz jakze sluszne obuzenie, ze jak ktos wysmiewa sie z kilku przemadrzalych nieukow, to zaraz musi to byc ktos nienawidzacy wszystkich Polakow, bo przeciez tych kilku mendrkow mysli, ze ich opinie reprezentuja caly narod? No gdzie te kompleksy??

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2019
  GBP 4.762 złEUR 4.351 złUSD 3.921 złCHF 4.001 zł

  Sport


  Reklama