Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Brytyjczycy "okradani" przez sieci komórkowe

Brytyjczycy "okradani" przez sieci komórkowe
"Wiele osób nie ma o tym pojęcia, a takie praktyki są nie do zaakceptowania". (Fot. Getty Images)
Około 4 milionów klientów zostało obciążonych dodatkowymi kosztami za telefony komórkowe, mimo że spłacili już urządzenie u operatora. W praktyce oznacza to wydane przez nich £500 milionów - wynika z danych Citizens Advice.
Reklama

Trzy największe sieci komórkowe w Wielkiej Brytanii, czyli EE, Three i Vodafone, nadal pobierają opłaty za aparaty telefoniczne, nawet kiedy klientowi skończy się umowa.

"Wiele osób nie ma o tym pojęcia, a takie praktyki są nie do zaakceptowania" - podkreśliła szefowa Citizens Advice Gillian Guy. "Potrzebne są natychmiastowe działania. Inne firmy już przestały to robić, więc czekamy aż trzej główni dostawcy pójdą w ich ślady" - dodała.

Po wygaśnięciu kontraktu użytkownicy telefonów powinni jedynie płacić za połączenia, SMS-y i przesyłanie danych. Tymczasem miliony klientów są dodatkowo obciążani innymi opłatami - informuje BBC.

Badania Citizens Advice wykazały, że klienci nadpłacają średnio £22 miesięcznie. Kwota ta wzrasta nawet do £38 w przypadku zaawansowanych urządzeń, takich jak iPhone czy Samsung Galaxy.

Co więcej, osoby starsze są dwa razy bardziej narażone na ryzyko, że wciąż będą płacić za telefon, który mają już ponad 12 miesięcy; a to może kosztować ich średnio £264 funty rocznie.

 

  Komentarze


  • Niebrytyjczyk
   19 września 2018, 15:05

   Aha to czyli ja ktory jestem z Polski a mieszkam,pracuje place tax i mam telefon w sieci O2 okolo jedenastu lat;kontrakt;to zajebiscie ze nie jestem okradany i niebrytyjczykiem.p.s.nieco z innej ;Beki;Smiechu,czy amerykanie maja nas za debili,wszystko wskazuje ze tak bo do k....,nedzy ile dziesiatek lat wymachuja pie........,swistkiem kiedy od nas czegos chca?Niechcialem,niepotrzebowalem,nie interesowalem sie tym swistkiem,kawalkiem pieprzonego papieru ktory nie oznacza nic wiecej jak wjazd do tego kraju i pobyt czasowy,nie czulem kiedykolwiek checi wyjazdu do US-ran
   -ego wujka sama.

  • AndreUk
   19 września 2018, 15:33

   A dostawcy pradu nie okradaja nas, zmienimy umowe to obarcza kosztami cancelowania to sa zlodzieje podobnie sky internet

  • Marek
   20 września 2018, 01:08

   Mnie three okradała i inne sieci wcześniej na kontrakcie. Teraz mam Vectone Mobile i jestem zadowolony. LaycaMobile tez nawed na topup ładowałem to wilokrotnie zabierała kase lub nie wchodzł w żaden sposób nowy plan a kasa przy wyłaczonej DATA i bez rozmów uciekała z konta az nagle znikneła całkiem. Nie polecam LaycaMobile ani three którą uzywałem ponad 12 lat!!!!!!!!!! ciągle był problem finansowy z direct debet!!!!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Reklama