Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

W NHS brakuje rąk do pracy

W NHS brakuje rąk do pracy
W NHS brakuje między innymi pielęgniarek. (Fot. Getty Images)
W zeszłym roku w Anglii było ponad 35 000 wolnych miejsc pracy dla pielęgniarek. NHS zachęca młodzież do pracy w służbie zdrowia, aby wypełnić pogłębiającą się lukę.
Reklama

NHS przeznaczy 8 milionów funtów na kampanię promującą pracę w brytyjskiej służbie zdrowia wśród młodzieży od 14. do 18. roku życia. Specjalne reklamy emitowane będą w telewizji i stacjach radiowych oraz w mediach społecznościowych. Chodzi o to, aby zachęcić młodzież do kariery pielęgniarskiej.

"W tej chwili jest cały wachlarz możliwości. Wiele osób rywalizuje o młodych ludzi i o to, jaką ścieżkę kariery zechcą obrać” – zaznacza profesor Jane Cummings.

"Dlatego właśnie chcemy skoncentrować się na rekrutacji młodych ludzi od 14. do 18. roku życia, aby dać im prawdziwy obraz tego, kim jest pielęgniarka" – dodała Cummings.

W ubiegłym roku w NHS Anglii było ponad 35 000 wolnych stanowisk pracy dla pielęgniarek. Najbardziej poszukiwane są te do pracy na oddziałach zdrowia psychicznego i opieki społecznej – informuje telewizja SKY News.

NHS ma nadzieję, że dzięki medialnej kampanii dotyczącej pracy w brytyjskiej służbie zdrowia, resort pozyska 22 tysiące młodych ludzi.

Tylko w pierwszym kwartale 2017 roku resort zdrowia poszukiwał 86 055 pracowników na pełen etat. W tym samym okresie w 2016 roku było 78 112 ogłoszeń o pracę.

Najnowsze dane Nursing and Midwifery Council (Urzędu Pielęgniarstwa i Położnictwa) pokazały, że od czasu głosowania w sprawie Brexitu spada zainteresowanie pracą w NHS. Po referendum na Wyspy przybyło 90 procent mniej pielęgniarek niż w poprzednim okresie. Dane NMC wskazują m.in., że w ubiegłym miesiącu na Wyspy przybyło 101 pielęgniarek z UE. Rok wcześniej było ich ponad 1,3 tysiąca. 

Obecnie w rejestrze pielęgniarek uprawnionych do pracy w Wielkiej Brytanii widnieje 38 661 osób z Unii Europejskiej oraz Europejskiej Strefy Gospodarczej.

 

  Komentarze


  • Cth
   4 lipca 2018, 08:36

   Polacy zabieraja nam miejsca pracy w uk.
   Theresa M.
   Farage
   Cameron

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.05.2019
  GBP 4.877 złEUR 4.299 złUSD 3.844 złCHF 3.833 zł

  Sport


  Reklama