Menu

Polaku! Nie bądź ofiarą współczesnego niewolnictwa!

Polaku! Nie bądź ofiarą współczesnego niewolnictwa!
Na specjalnych ulotkach wyjaśniane jest pojęcie nowoczesnego niewolnictwa i podany jest kontakt do organizacji, które pomagają w takich przypadkach.
Narodowa Agencja Kryminalna w Wielkiej Brytanii zapoczątkowala kampanię społeczną, mającą na celu przybliżenie tematu współczesnego niewolnictwa. Szczególnie narażone są społeczności imigrantów - w tym Polacy - dlatego głównie do nich kierowany jest przekaz.
Reklama

"Czy znasz oznaki wyzysku w pracy? Uzyskaj wsparcie lub poufnie zgłoś swoje podejrzenia do @UK_GLAA lub @MSHelpline" - apelują organizatorzy kampanii. 

Każdego dnia w Zjednoczonym Królestwie wielu Polaków jest zmuszanych do pracy w niebezpiecznych i nielegalnych warunkach. Informacje o prawach, jakie nam przysługują oraz organizacjach, w których można otrzymać wsparcie, dostępne są po polsku tu: http://www.gla.gov.uk/media/3054/glaa-workers-rights-12pp-a7-polish.pdf oraz: @UK_GLAA @MSHelpline.

Kampania przygotowywana była przez National Crime Agency już od początku ubiegłego roku, aby wraz z partnerami akcji dotrzeć do wszystkich środowisk narażonych na wyzysk. Okazało się, że Polacy stanowią jedną z najliczniejszych poszkodowanych grup.

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.10.2019
  GBP 4.970 złEUR 4.279 złUSD 3.841 złCHF 3.885 zł

  Sport


  Reklama