Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

To koniec Cambridge Analytica. Firma ogłosiła bankructwo

To koniec Cambridge Analytica. Firma ogłosiła bankructwo
Światowy gigant ogłosił bankructwo po aferze z wyciekiem danych z Facebooka. (Fot. Getty Images)
Firma doradcza Cambridge Analytica, zamieszana w skandal z wykorzystaniem danych milionów użytkowników Facebooka, oraz jej brytyjska spółka-matka SCL Elections ogłosiły bankructwo i zakończenie działalności ze skutkiem natychmiastowym.
Reklama

Jako przyczynę podano utratę klientów i rosnące koszty sądowe oraz honoraria prawników w związku ze skandalem.

"Medialne oblężenie odstraszyło od nas dosłownie wszystkich klientów i dostawców. W rezultacie uznaliśmy, że dalsza działalność przestała być opłacalna" - poinformowała CA w oświadczeniu.

"W ostatnich miesiącach Cambridge Analytica była przedmiotem wielu nieuzasadnionych oskarżeń i mimo prób prostowania błędów była atakowana za działania, które są nie tylko legalne, ale też powszechnie akceptowane jako standardowy element reklamy internetowej zarówno w obszarze politycznym, jak i komercyjnym" - dodano.

Dziennik "Wall Street Journal" pisał wcześniej w środę, że CA kończy działalność w środę ze skutkiem natychmiastowym i że pracownikom firmy nakazano zdanie służbowych komputerów.

Cambridge Analytica jest oskarżana m.in. o pozyskanie i wykorzystanie w celach komercyjnych danych 87 mln osób zarejestrowanych na Facebooku, które zostały następnie użyte w celu przewidywania ich decyzji wyborczych i wpływania na nie w kampanii prezydenckiej w USA w 2016 roku.

 

  Komentarze


  • Gier
   3 maja 2018, 07:33

   No i gitara.

  • Lukasz
   3 maja 2018, 08:25

   A kiedy zamkną Facebook? ;)

  • Baramba
   3 maja 2018, 10:42

   Za miesiąc powstanie nowa firma z tymi samymi ludźmi.

  • Taggg
   3 maja 2018, 21:19

   Skoro ich działania są legalne i powszechnie akceptowane to po co zamykać firme. Adekwatnie do tego co mówią maja 100% szanse na wygranie sprawy poczym mogą zarządać zwrot kosztów i odszkodowania.
   Wydaje mi sie że coś kręcą...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.05.2019
  GBP 4.904 złEUR 4.306 złUSD 3.862 złCHF 3.824 zł

  Sport


  Reklama