Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Sieć odzieżowa "New Look" zamyka sklepy w UK

Sieć odzieżowa
Wiele sklepów sieci "New Look" zniknie z krajobrazu brytyjskich ulic. (Fot. Getty Images)
Pracę może stracić nawet tysiąc osób po decyzji o zamknięciu 60 sklepów 'New Look' w Wielkiej Brytanii. Sieć zapowiedziała likwidację punktów sprzedaży w ciągu nadchodzących 12 miesięcy.
Reklama

Popularna brytyjska marka odnotowała ostatnio znaczący spadek przychodów, dlatego zdecydowała się na wprowadzenie programu oszczędnościowego.

"New Look” posiada prawie 600 sklepów w całym kraju - zamknięty będzie co dziesiąty. Pracę stracić może tysiąc osób z 15 tysięcy wszystkich zatrudnionych w Wielkiej Brytanii. Brytyjska firma planuje też renegocjować warunki najmu przeszło 400 sklepów.

W Londynie zamkniete zostaną między innymi sklepy przy Oxford Circus, Marble Arch, Moorgate oraz Hounslow. "New Look" zlikwiduje też punkty w Cardiff, Glasgow, Dundee, Hull, Leicester czy Ramsgate.

Eksperci oceniają, że kłopoty "New Look" związane są z "utratą atrakcyjności marki". Brytyjska marka po trzech kwartałach bieżącego roku finansowego zanotowała stratę przychodów o 6,3 proc. 

"New Look" działa od 1969 roku, pierwszy sklep sieci otwarto w Taunton, w hrabstwie Somerset. Obecnie firma posiada 594 sklepy w UK oraz 213 w Europie i Azji.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama