Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Mieszkańcy Limerick pożegnali wokalistkę Cranberries

Mieszkańcy Limerick pożegnali wokalistkę Cranberries
Na zdj.: trumna z ciałem piosenkarki opuszcza kościół św. Józefa w Limerick. (Fot. Getty Images)
Tysiące mieszkańców Limerick pożegnało wczoraj wokalistkę zespołu Cranberries Dolores O'Riordan. 46-latka zmarła w miniony poniedziałek w londyńskim hotelu.
Reklama

W uroczystości w kościele St Joseph's Church wzięła udział matka piosenkarki oraz pięcioro rodzeństwa. Nabożeństwo celebrował biskup Limerick.

Mimo deszczu, przed świątynią ustawiły się w kolejce tysiące osób chcących pożegnać zmarłą wokalistkę.

Cytowany przez telewizję RTE biskup wypowiadał się w ciepłych słowach o "kochanej i cenionej córce Limerick, ucieleśnieniu potencjału, jaki drzemie w mieszkańcach miasta oraz wzorze życia w prawdzie, miłości i pokoju”.

Po uroczystości w Limerick trumna z ciałem piosenkarki została przewieziona do Cross's Funeral Home w Ballyneety (Limerick). Tam będzie wystawiona dzisiaj o godzinie 16:00.

O 20:00 z kolei będzie można oddać hołd zmarłej w Saint Ailbe's Church na ternie jej rodzinnej miejscowości Ballybricken.

Pogrzeb odbędzie się jutro rano, po nabożeństwie żałobnym w St Ailbe's Church. Uroczystość ma transmitować stacja Live 95FM.

Przyczyna śmierci artystki nie została na razie ujawniona. Postępowania sądowe w tej sprawie ma się rozpocząć 3 kwietnia. Wokalistka miała trójkę dzieci.

O'Riordan przebywała w Londynie wraz z zespołem w związku z sesją nagraniową nowego albumu – poinformowano. Jej zwłoki znaleziono w hotelu Hilton przy Park Lane.

Zespół The Cranberries, założony w Limerick w 1989 roku, zdobył międzynarodową sławę w latach 90. XX wieku dzięki takim hitom jak "Linger" i "Zombie". Zespół wydał siedem albumów, z czego ostatni w kwietniu 2017 roku. Według oficjalnej strony internetowej The Cranberries zespół sprzedał 40 mln płyt.
 

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2019
  GBP 4.762 złEUR 4.351 złUSD 3.921 złCHF 4.001 zł

  Sport


  Reklama