Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Brytyjska policja: Uszkodzona lodówka przyczyną pożaru Grenfell Tower

Brytyjska policja: Uszkodzona lodówka przyczyną pożaru Grenfell Tower
Uszkodzona lodówka pozbawiła życia dziesiątki osób. (Fot. Metro)
Uszkodzona lodówka marki Hotpoint, model FF175BP, była przyczyną pożaru londyńskiego wieżowca Grenfell Tower, w którym zginęło co najmniej 79 osób - poinformowała dziś londyńska policja. Wykluczono podpalenie.
Reklama

Nadinspektor Fiona McCormack wyjaśniła, że model ten nie będzie wycofywany i że producent przeprowadza kolejne testy.

Zbudowany w 1974 roku blok mieszkalny Grenfell Tower zapalił się 14 czerwca krótko przed godz. 1:00 w nocy. Policja potwierdziła, że testy wykazały, iż izolacje i materiał użyty jako wykładzina elewacji Grenfell Tower nie odpowiadały normom.

Rzecznik brytyjskiej premier Theresy May poinformował wczoraj, że w Anglii nawet ok. 600 wieżowców podobnych do Grenfell Tower może mieć podobną, łatwopalną elewację.

McCormack dodała, że w związku z pożarem Grenfell Tower policja rozważa postawienie zarzutów nieumyślnego spowodowania śmierci. Zajęto dokumentację różnych instytucji. W śledztwie chodzi zarówno o naruszenie ogólnych zasad bezpieczeństwa, jak i zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego. 

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.07.2019
  GBP 4.737 złEUR 4.259 złUSD 3.785 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama