Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii nie wiedzą jak segregować śmieci

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii nie wiedzą jak segregować śmieci
Mieszkańcy Anglii nie wiedzą jak poprawnie segregować śmieci. (Fot. Getty Images)
Największy problem z recyklingiem mają rezydenci Anglii. Aż 84% odpadów, które uważane są przez nich za odpowiednie do ponownego użycia, są odrzucane przez zakłady oczyszczania.
Reklama

Choć segregowanie śmieci w regionie jest coraz bardziej powszechne, to niektóre dzielnice nie są w stanie przyjąć do recyklingu większości odpadków. 338 ton śmieci w latach od 2014 do 2015 nie nadawało się do ponownego wykorzystania z powodu błędnego segregowania przez mieszkańców. Anglicy nagminnie wrzucają odpadki do nieodpowiednich pojemników. W latach 2011-2012 odrzuconych odpadków było znacznie mniej – 184 tony.

Eksperci biją na alarm i apelują do władz lokalnych o lepszą politykę informacyjną w tym zakresie. Ludzie nie wiedzą dokładnie, które ze śmieci nadają się do przetworzenia. Dzielnice tracą przez to ogromne pieniądze, a Wielka Brytania jest pod tym względem daleko w tyle.

Europejskie wytyczne wskazują, aby 50% gospodarstw w kraju segregowało śmieci. Taki rezultat powinien być osiągnięty do 2020 roku. W tej chwili robi to mniej niż 45% gospodarstw domowych w Zjednoczonym Królestwie.

Co można przeznaczyć do recyclingu:

 1. Papier, czasopisma, koperty, ulotki;
 2. Opakowania po maśle i margarynie, jogurtach, paletki do owoców i tacki wykorzystywane do sprzedaży jedzenia na wynos;
 3. Butelki po napojach, szamponach i środkach czystości;
 4. Puszki aluminiowe, pojemniki z aerozolem;
 5. Szkło każdego koloru, ale nie potłuczone.

Czego nie można segregować:

 1. Chusteczki i papier toaletowy;
 2. Plastikowe opakowania, folia gospodarcza, plastikowe siatki na zakupy;
 3. Jednorazowe kubki po kawie;
 4. Plastikowe i papierowe opakowania, które zawierają resztki jedzenia i tłuszcz, na przykład opakowania po pizzy;
 5. Opakowania po chipsach;
 6. Polistyren;
 7. Pieluchy.

Recykling, recyklizacja (ang. recycling) to jedna z metod ochrony środowiska naturalnego. Jej celem jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych oraz zmniejszenie ilości odpadów. Materiały, które nadają się do ponownego wykorzystania, bywają opatrzone kodem recyklingu.

 

  Komentarze


  • Polak
   31 sierpnia 2016, 09:38

   Nie ze nie wiedza tylko Angole Sa brudasami I leniami wiec I'm sie nie chce nawet po sobie sprzatac. Proponuje zeby rzad wprowadzil obowiazkowe 30godz tyg wolontarnego stazu dla beneficiarzy angielskich nauki zawodu sortowania swoich brudow albo zabieral zasilki nieukom I nierobom.

  • Czytelnik
   31 sierpnia 2016, 10:09

   wiecie ile polakow pracuje w recyklingu? specialnie nie recyklingujmy poprawnie zeby nasi rodacy mieli prace !

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama