Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Anglia: Poproszono czterolatków o wybór swojej płci. Decyzja gminy wzbudza kontrowersje

Anglia: Poproszono czterolatków o wybór swojej płci. Decyzja gminy wzbudza kontrowersje
Zdanem władz gminy problem z tożsamością płciową należy wykryć jak najwcześniej. (Fot. Getty Images)
Radni położonej na południu Anglii gminy Brighton&Hove są dumni ze swojej decyzji, mimo faktu, że wprowadziła ona sporo zamieszania wśród rodziców i została skrytykowana przez przez jednego z członków brytyjskiego parlamentu.
Reklama

Władze gminy rozesłały w tym tygodniu specjalny list do tysięcy rodziców, których pociechy rozpoczynają wkrótce rok szkolny. Opiekunowie zostali poproszeni o zapytanie dziecka, z jaką płcią się identyfikuje i wpisanie jego odpowiedzi na dołączonym formularzu. Znalazła się tam również adnotacja o wspieraniu najmłodszych, bez względu na to jaką decyzję podejmą oraz prośba o pozostawienie pustego pola, jeśli dziecko nie uważa się ani za chłopca, ani za dziewczynkę - wówczas ma zostać to przedyskutowane z pracownikami szkół.

Ruch ten szybko został skrytykowany przez Andrew Bridgena, parlamentarzystę z ramienia torysów. "Szkoły powinny uczyć pisania i czytania, a nie próbować zmienić płeć" - skomentował polityk.

Przedstawiciele gminy Brighton&Hove bronią jednak swojej decyzji, tłumacząc, że została ona podjęta na prośbę wielu rodziców.

"Zauważyliśmy, że wielu najmłodszych ma problem z zaakceptowaniem płci, z którą się urodzili. Dodatkowo, niektóre dzieci nie mogą utożsamić się z żadną z płci, a obecny system prawny zakłada istnienie zaledwie dwóch" - czytamy w liście.

Kanclerz Emma Daniel, która w Brighton pełni rolę osoby odpowiedzialnej za równość, przekonuje, że w pełni rozumie obawy związane z brzmieniem informacji rozesłanej do rodziców. "Umieściliśmy dodatkowe informacje o płci, ponieważ domagało się tego wielu rodziców, młodych ludzi oraz władz szkół. Liczba dzieci, które identyfikują się jako osoby transseksualne, stale wzrasta" - tłumaczy. Dodaje również, że przejrzy treść listu raz jeszcze, aby uprościć jego treść na przyszłość i dać do zrozumienia rodzicom, że to nie wymóg, a opcja z której mogą skorzystać, jeśli problem z identyfikacją płci dotyczy ich dziecka.

 

  Komentarze


  • Ano
   21 kwietnia 2016, 09:47

   Szanuje i popieram mocno

  • Miras
   21 kwietnia 2016, 12:25

   Niech sobie najlepiej h..e poprzyczepiaja na czolach idioci...

  • Jas
   21 kwietnia 2016, 12:51

   kretyni

  • Ania
   21 kwietnia 2016, 12:56

   Dzieci dopiero w wieku 5-6lat dopiero zauwazaja roznice miedzy plciami I zaczynaja bronic swego terytorum ze tak nazwe plcianego .... Swiat oszalal Bo niszczy granice we wszystkich aspektach pod pretekstem tolerancji itd , teraz widze ze do rozporkow malych dzieci sie dobieraja hehe . Moj syn ma 6lat I z krwi I kosci czuje sie chopakiem I obaza jest mu powiedziec ze jest panienka , ale to nie zmienia faktu ze choc by z szacunku I wpojonej kutury przepuszcza plec piekna w drzwiach to np tak DLA przykladu .

  • Muslim
   21 kwietnia 2016, 13:43

   Pewnie dyrektor lub dyrektorka to Muslim i probuja wpic swoije paranoje

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.06.2019
  GBP 4.774 złEUR 4.263 złUSD 3.810 złCHF 3.810 zł

  Sport


  Reklama