Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Cadbury gromadzi zapasy na twardy Brexit

Cadbury gromadzi zapasy na twardy Brexit
Cadbury przygotowuej się na Brexit. (Fot. Getty Images)
Właściciel fabryki Cadbury gromadzi zapasy czekolady, ciastek i składników, przygotowując się na ewentualność twardego Brexitu - donosi 'The Times'. Mondelez Europe podkreśla jednak, że ma cały czas nadzieję na korzystną umowę między Wielką Brytanią a UE.
Reklama

Choć właściciel Cadbury wolałby, aby Zjednoczone Królestwo opuściło Unię z dobrym porozumieniem, to firma przygotowuje się na twardy Brexit.

“Podobnie jak cały sektor żywności i napojów na Wyspach wolelibyśmy dobrą umowę, gwarantującą swobodny przepływ produktów, ponieważ miałoby to mniejszy wpływ na brytyjskich konsumentów. Jednocześnie zabezpieczamy się, gromadząc większe ilości składników i gotowych produktów. Robimy tyle, na ile pozwalają nam daty przydatności wyrobów do spożycia” - poinformował Hugh Weber, prezydent Mondelez Europe, dodając, że firma opracowała plan awaryjny, ze względu na to, iż Wielka Brytania nie jest samowystarczalna pod względem składników do produkcji żywności.

Mondelez jest jednym z największych producentów przekąsek na świecie. Posiada takie marki jak Oreo, Cadbury, BelVita, Milka i Mikado. Działa w 160 krajach.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Reklama