Menu

Włochy: Matka i ojciec zamiast rodzice w dowodzie niepełnoletnich

Włochy: Matka i ojciec zamiast rodzice w dowodzie niepełnoletnich
Szef włoskiego MSW uważa zmianę za krok w dobrym kierunku. (Fot. Getty Images)
Do dowodów osobistych dla osób niepełnoletnich we Włoszech powróci formuła: 'matka' i 'ojciec'. Zastąpi określenie 'rodzice', wprowadzone przed 4 laty. Z inicjatywą jego zmiany wystąpił szef MSW , lider Ligi Matteo Salvini.
Reklama

Rozporządzenie w sprawie przywrócenia w dokumencie tożsamości rubryk "matka" i "ojciec" opublikowano w Dzienniku Ustaw.

Włoskie media przypominają, że po tym, gdy w 2015 roku zostały zastąpione przez słowa "rodzic" i "rodzic" przywódca prawicowej Ligi obiecywał, że doprowadzi do uchylenia tej zmiany.

"Rodzic 1 i rodzic 2? Nie, mama i tata" - podkreślał Salvini.

Dekret o powrocie do poprzedniej wersji dowodów podpisał w styczniu tego roku.

Decyzję tę skrytykował koalicjant Ligi, Ruch Pięciu Gwiazd, a także stowarzyszenie włoskich gmin. Przeciwny był też szef urzędu ds. ochrony danych osobowych, który argumentował, że w niektórych szczególnych przypadkach, na przykład adopcji , nowelizacja może okazać dyskryminująca.

Burmistrz Turynu Chiara Appendino z Ruchu Pięciu Gwiazd oświadczyła zaś protestując przeciwko powrotowi "matki" i "ojca" do dowodów osobistych niepełnoletnich: "My jesteśmy zdania, że krok naprzód, jaki wykonano jest słuszny, a stanowisko Salviniego jest krokiem wstecz. Idziemy naprzód naszą drogą i nie cofniemy się".

Satysfakcję z przywrócenia poprzedniej wersji wyraził minister ds. rodziny i osób niepełnosprawnych Lorenzo Fontana z Ligi.

  Komentarze
  • L
   6 kwietnia, 16:58

   Brawo!!!

  • Mase3
   7 kwietnia, 16:59

   Stop lewactwu ! Kiedyś byli oni izolowani od społeczeństwa, siedzieli w szpitalach psychiatrycznych i była normalność. Czas żeby normalność wróciła wszędzie tam gdzie lewactwo zaczęło się panoszyc i żądać zmian tego co jest naturalne .

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.11.2019
  GBP 5.008 złEUR 4.292 złUSD 3.879 złCHF 3.913 zł

  Sport


  Reklama