Menu

Brexit bez umowy: Tesco też zaczyna gromadzić zapasy

Brexit bez umowy: Tesco też zaczyna gromadzić zapasy
Detaliczny gigant prowadzi rozmowy z dostawcami i gromadzi artykuły spożywcze o długim terminie przydatności. (Fot. Getty Images)
Tesco i Marks & Spencer to kolejne wielkie marki, które ujawniły, że gromadzą zapasy produktów spożywczych na wypadek Brexitu bez umowy - informuje 'The Guardian'. Czarny scenariusz wyjścia Wielkiej Brytanii z UE oznacza chaos w dostawach w portach i na lotniskach.
Reklama

Dyrektor generalny Tesco, Dave Lewis, poinformował, że detaliczny gigant prowadzi rundę rozmów z dostawcami i gromadzi artykuły spożywcze o długim terminie przydatności.

"Przyjrzeliśmy się cyklowi życia i sposobie wytwarzania produktów, które są najważniejsze dla klientów i spotkaliśmy się ze wszystkimi dostawcami, aby omówić ich możliwości produkcyjne oraz magazynowania" - wyjaśnił Lewis. 

Sieć Marks & Spencer powołała nawet swój własny brexitowy komitet. (Fot. Getty Images)

"Ale w związku z tym, że Wielka Brytania importuje około połowę świeżego jedzenia, niemożliwe jest wprowadzenie podobnych uzgodnień dotyczących świeżej żywności" - dodał Lewis.

Na podobny krok zdecydowała się sieć Marks & Spencer, która w tym celu powołała nawet swój własny brexitowy komitet. "Nasza działalność związana jest w 70 proc. ze świeżą żywnością, o chaos w dostawach w portach czy na lotniskach oznacza dla nas potężne koszty i marnotrawstwo" - zauważył dyrektor firmy, Steve Rowe.

Inna firma, która wcześniej zapowiedziała, że chce zabezpieczyć się przed perspektywą scenariusza "braku porozumienia", jest Majestic Wine. Przed 29 marca majwiększy specjalistyczny brytyjski sprzedawca win zamierza zaopatrzyć się w dodatkowe trunki o wartości 8 milionów funtów. 

Także Cadbury ogłosiło, że gromadzi czekoladę i ciastka na wypadek, gdyby Wielka Brytania opuściła z UE bez umowy. Co ciekawe, na ten sam scenariusz przygotowuje się jedna z największych aptek internetowych w Wielkiej Brytanii, kóra gromadzi miliony tabletek Viagry.

 

  Komentarze


  • Przemko
   12 stycznia, 12:20

   jest viagra, tanie piwo i paracetamol? to anglikom żaden brek-szit nie straszny. LOL.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.10.2019
  GBP 4.946 złEUR 4.285 złUSD 3.864 złCHF 3.890 zł

  Sport


  Reklama