Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

"Kto zabił Daniela?": Apel policji West Midlands do Polaków

"Kto zabił Daniela?": Apel policji West Midlands do Polaków
Policja West Midlands apeluje do Polaków z West Bromwich o pomoc w śledztwie w sprawie zabójstwa Daniela Pelechacza. (Fot. Getty Images)
Brytyjska policja apeluje do polskich społeczności w West Bromwich o pomoc w śledztwie w sprawie śmierci Daniela Pelechacza. Trzy miesiące temu Polaka pobito do nieprzytomności, a na skutek odniesionych ran nasz rodak zmarł po dwóch dniach w szpitalu, osierocając trójkę dzieci.
Reklama

"Czy wiesz cokolwiek o śmierci Daniela? Czy byłeś w lokalu Klimat Bar w nocy z 29 na 30 września 2018 roku?” – pyta Polaków policja West Midlands.

Funkcjonariusze proszą wszystkich, którzy byli tragicznej nocy w barze, o przekazanie zdjęć lub materiałów wideo z lokalu. Policjanci zapewniają, że nie zdradzą źródła informacji, a wiadomości o zajściu można przekazać anonimowo.

"Kilku mężczyzn zostało aresztowanych w sprawie śmierci Polaka. To duży krok w śledztwie, ale dalej pracujemy bardzo ciężko, aby dowiedzieć się, co doprowadziło do śmierci Daniela Pelechacza" - można usłyszeć na opublikowanym przez policję po polsku filmie, skierowanym do polskiej społeczności w West Bromwich. 

Daniel Pelechacz został pobity 30 września 2018 roku, na skutek obrażeń zmarł dwa dni później w szpitalu. (Fot. West Midlands Police)

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę, 30 września 2018 roku nad ranem. Polak z Wednesbury został znaleziony w West Bromwich na ulicy Temple Street tuż przy lokalu Klimat Polski Bar. 40-latek został przewieziony do szpitala, gdzie dwa dni późnej zmarł.

W związku ze sprawą aresztowano trzech mężczyzn, podejrzanych o zabójstwo ojca trójki dzieci. Wszyscy zostali zwolnieni za kaucją.

West Bromwich to miasto w zachodniej Anglii, położone w hrabstwie West Midlands, siedziba klubu piłkarskiego West Bromwich Albion. W 2001 roku miasto liczyło 136 940 mieszkańców. 

Jak można skontaktować się z funkcjonariuszami West Midlands?

 • Każdy, kto ma informacje, które mogą pomóc policji w śledztwie, może kontaktować się z funkcjonariuszami dzwoniąc pod numer telefonu 101, podając numer referencyjny 536 z 30 września 2018 roku.
 • Informacje można przekazać również anonimowo pod numerem infolinii Crimestoppers - 0800 555111.
 • Z policjantami West Midlands Police można kontaktować się (także po polsku) poprzez Live Chat na stronie https://www.west-midlands.police.uk w godzinach od 8:00 rano do 24:00. (Zakładka znajduje się po prawej stronie).

 

  Komentarze


  • Czytelnik
   10 stycznia, 14:25

   Kondolencje dla rodziny.Tak się zastanawiam ile polakòw jeszcze musi zginąć,aby policja zaczeła coś wkońcu robić???!!!W mieście Evesham policjanci mają wyje**ne w ludzi!!!Siedzą i piją kawe!!!Tak na jednej imprezie połamali polakowi ręce i nogi.Angole robią co chcą w Evesham.Okradają ludzi,a policja siedzi na d***ie.Do wykształconych polakòw może byście stworzyli jakąś partie dla polakòw.No niedługo każdy będzie się bał wyjść na ulice....

  • PLski
   10 stycznia, 20:50

   Wracajcie do Polski,a nie siedzicie tam gdzie was nie chcą i to do tego stopnia,ze te tępe rudzielce wytykają was palcami tłuką za to ze jesteście Polakami,nawet z tej nienawiści zrobili brexit, może troche skromniej w Polsce ale u siebie,tu nikt ci nie powie,ani twojemu dziecku wracaj do siebie,łagodnie mówiąc oczywiście ,a będziecie mieli jeszce gorzej

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.08.2019
  GBP 4.753 złEUR 4.352 złUSD 3.920 złCHF 4.007 zł

  Sport


  Reklama