Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Największy producent samochodów w UK planuje gigantyczne zwolnienia

Największy producent samochodów w UK planuje gigantyczne zwolnienia
Producent samochodów Jaguar chce przywrócić firmie rentowność. (Fot. Getty Images)
Największy brytyjski producent samochodów Jaguar Land Rover (JLR) przygotowuje się na 'znaczną' redukcję zatrudnienia w związku ze spadkiem zamówień z Chin i drastycznie malejącym zapotrzebowaniem na pojazdy z silnikami Diesla w Europie.
Reklama

Jak informują media, zwolnienia mają być "znaczne" i obejmować tysiące miejsc pracy. Firma produkuje głównie na terytorium Wielkiej Brytanii i w związku z tym wydała już miliony funtów przygotowując się na Brexit. Tym samym próbuje się zabezpieczyć przed skutkami ewentualnego wprowadzenia ceł i kontroli granicznych.

W okresie od sierpnia do września 2018 roku JLR odnotował stratę w wysokości 354 mln funtów. W ubiegłym roku firma zlikwidowała ok. tysiąca miejsc pracy, wstrzymała na dwa tygodnie działanie zakładów w Solihull i wprowadziła trzydniowy tydzień pracy w fabryce w Castle Bromwich.

Jednocześnie należąca do Tata Motors firma ogłosiła plan naprawczy, który ma doprowadzić do redukcji kosztów i poprawy sytuacji finansowej o 2,5 mld funtów "poprzez redukcję kosztów i poziomu zatrudnienia".

"Ogłoszona redukcja będzie znaczna i obejmie kadrę zarządzającą, osoby odpowiedzialne za badania, sprzedaż i projektowanie" - tłumaczyło anonimowe źródło z JLR. Jak dodało, zwolnienia na tym etapie nie obejmą pracowników linii produkcyjnych.

W 2016 roku firma osiągnęła pozycję lidera brytyjskiej motoryzacji. Planowała do końca dekady produkować ok. 1 mln pojazdów. Jednak ubiegłoroczne wyniki były negatywne, a w ciągu 11 miesięcy sprzedaż spadła o 4,4 proc. W samych Chinach między lipcem a wrześniem sprzedaż spadła o rekordowe 44 proc. Tym samym ChRL z największego rynku zbytu JLR stało się najmniejszym. 

 

  Komentarze


  • Tom
   10 stycznia, 11:28

   Wszystkich pracowników Jaguara i Land Rovera zapraszamy do poszukiwania pracy na Słowacji. Wasz pracodawca już tam jest. :))

  • Ja
   10 stycznia, 11:38

   I to ta potęga finansowa UK? Przecież widać od jakiegoś czasu co się tu dzieje. Gdyby nie kasa "zagranicznych" biznesmenów wydawana na nieruchomości i firmy już by ściany żarli. A tak powoli się sprzedają i jakoś to jeszcze się ciągnie..

  • Tomek
   10 stycznia, 11:59

   Szok czy ta pani Mej w końcu przejży na oczy, czy pogrąży ten kraj do końca? Wszystko się wali w UK jak można było zabić taką kurę znoszącą złote jajka? Jeszcze 3 lata temu funt był po 6,20 pln a litr paliwa na stacjach po 99p teraz to już 1,50 funta.

  • Pisarz
   10 stycznia, 13:13

   jestem już prawie 10 i naprawdę nie wierzę jak można być tak głupim , po prostu niektórzy ludzie są tak głupi w tym kraju że to POEZJA jakiej świat nie widział . Ja Pier**** Ja Pier**** Chociarz z drugiej strony nie chciał bym mieć takiego syfu w swoim kraju

  • DoPisarza
   10 stycznia, 13:59

   Dlaczego pracujecie w tym kraju dla tych głupich ludzi . Wszyscy psza P durnych anglikach ale ciagle trzymają się stołków (albo lepiej zmywakow). Wracajcie do polski pracować dla mądrych ludzi. Może kiedyś was oświeci.

  • Fnec
   10 stycznia, 16:37

   Uk to obecnie naród zacofanych nierobów/cwaniaków, nieznajacych innych języków; wykorzystujacych wschodnich europejczków. Chca sie za przeproszeniem zes..c by byc znów great again. Delikatnie wypraszaja ciezko pracujacych na nich i placacych podatki obywateli EU.pytanie: kto by nadal chcial tu mieszkac? Przyklad: Niemcy/Holandia blizej, taniej, lepsze pensje i emerytury, nie sa snobistyczni, falszywi

  • Ktos
   10 stycznia, 21:03

   Problemem nie tylko jest brexit a zmniejszanie emisji co2 w pojazdach samochodowych I promowanie jakie to elektryczne samochody sa W Spaniard flavour srodowiska Niemcy jut montuja w swoich autach cipy oszukujace prawdziwa misheard spalin

  • Polak
   11 stycznia, 01:07

   nie brytyjski producent tylko indyjski. Tata jest wlascicielem tych marek.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.07.2019
  GBP 4.722 złEUR 4.249 złUSD 3.800 złCHF 3.859 zł

  Sport


  Reklama