Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Lotnisko w Modlinie z rekordową liczbą pasażerów

Lotnisko w Modlinie z rekordową liczbą pasażerów
Lotnisko w Modlinie obsłużyło 3 miliony pasażerów. (Fot. Flickr/Rynek Lotniczy)
Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin w 2018 roku obsłużył 3,081 mln pasażerów - poinformował port. Dodano, że to 5,1-procentowy wzrost w porównaniu do 2017 roku. W tym roku na lotnisku ma być zrealizowana inwestycja Orlen Aviation - budowa bazy paliw.
Reklama

"W całym 2018 roku obsłużyliśmy 3 mln 081 tys. 966 pasażerów, daje to wzrost o 5,1 proc. rok do roku" - przekazano.

Jak dodano, w samym grudniu ub.r. lotnisko obsłużyło 238 tys. 207 osób.

W komunikacie przypomniano, że w 2018 r. na lotnisku wyremontowano dwie drogi kołowania oraz drogę startową - nie generując opóźnienia w operacjach lotniczych oraz nie dokonując przekierowania samolotów.

"W 2018 roku Urząd Lotnictwa Cywilnego przeprowadził kontrolę po roku od procesu konwersji certyfikatu lotniska. Kontrola nie wykazała ani jednej nieprawidłowości w żadnym z 25 obszarów kontroli. Dzięki dobrym efektom pracy cykl nadzoru ULC został wydłużony z jednego roku do dwóch lat" - poinformował port.

Ponadto - jak dodano - pod koniec 2018 roku na lotnisku w Modlinie została uruchomiona nowa wieża kontroli ruchu lotniczego. "Kontrolerzy ruchu lotniczego mogą też pracować z drugiej wieży, mobilnej. Te dwa rozwiązania zastąpiły wieżę, która w Modlinie działała od otwarcia portu w 2012 r. Pozwolenie na jej użytkowanie było ważne do końca 2018 r." - przekazano.

Port przypomniał również, że w listopadzie 2018 roku wojewoda mazowiecki ogłosił zakup pięciu bramek biometrycznych dla lotniska. Bramki zostaną zainstalowane w tym roku i będą częścią systemu automatycznej odprawy granicznej pasażerów.

"Także w 2019 roku zostanie zrealizowana inwestycja Orlen Aviation - budowa bazy paliw na lotnisku Warszawa/Modlin" - zauważono.

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa/Modlin istnieje od 2012 roku. W listopadzie 2018 port odprawił 14-milionowego pasażera. Lotnisko obsługuje regularne rejsy irlandzkiego Ryanaira na ponad 50 kierunkach.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Reklama