Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Kontrowersyjna reklama HSBC. "Nie jesteśmy wyspą"

Kontrowersyjna reklama HSBC. "Nie jesteśmy wyspą"
Reklama nie wszystkim przypadła do gustu... (Fot. HSBC UK)
Bank HSBC ściągnął na siebie falę krytyki swoim najnowszym hasłem reklamowym 'Nie jesteśmy wyspą'. Zdaniem wielu Brytyjczyków, bank demonstruje w ten sposób swój sprzeciw wobec Brexitu, podkreślając integralność Wielkiej Brytanii z kontynentem.
Reklama

“Choć tysiące internautów zareagowało na reklamę pozytywnie, niektórzy oskarżyli firmę o propagandę przeciwko wystąpieniu Wielkiej Brytaniii z UE. HSBC przekonywało jednak w BBC, że w kampanii nie chodzi o Brexit” - donosi “Evening Standard”.

Stojąca za akcją firma JWT wyjaśniła, że reklamy były odpowiedzią na obecną atmosferę w społeczeństwie i przypomnieniem, że wszyscy ludzie są obywatelami świata, niezależnie od klimatu politycznego.

Temat podjął na Twitterze poseł z wyspy Wight Bob Seely. W poście zapytał, czy Brexit może oznaczać “wyższe standardy bankowości”.

“Hasłem Nie jesteśmy wyspą podkreślamy nasze głębokie przekonanie, że to, co sprawia, że jesteśmy typowo brytyjscy, to też to, co czyni nas obywatelami świata” - tłumaczy rzecznik HSBC UK.

Magazyn branży reklamowej “Campaign” opublikował różne wersje plakatów przygotowanych dla Leeds (z odniesieniem do Otley Run), Birmingham, Manchesteru (nawiązujący do Oasis) i Londynu.

Kampania pod wspólnym tytułem "razem rozkwitamy" obejmuje także reklamę telewizyjną z brytyjskim komikiem Richardem Ayoade.

HSBC jest obecnie w trakcie reorganizacji – w sierpniu powiadomił o przeniesieniu własności irlandzkich i polskich filii z Londynu do Francji – w związku z Brexitem. To samo jest planowane z 7 kolejnymi europejskimi oddziałami.

 

  Komentarze


  • Czytelnik anonimowy
   9 stycznia, 12:37

   Yes , you're.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.08.2019
  GBP 4.753 złEUR 4.352 złUSD 3.920 złCHF 4.007 zł

  Sport


  Reklama