Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Włosi przebili "500+" i przeznaczają 780 euro miesięcznie dla bezrobotnych

Włosi przebili "500+" i przeznaczają 780 euro miesięcznie dla bezrobotnych
Włochy są niezwykle hojne - pieniądze w ramach pensji obywatelskiej będą wypłacane przez 1,5 roku. (Fot. Getty Images)
We Włoszech od 1 kwietnia blisko 5 milionów bezrobotnych przez 1,5 roku będzie otrzymywać pensję obywatelską w wysokości 780 euro miesięcznie. Rządowe wsparcie dostaną również obcokrajowcy.
Reklama

Pensja obywatelska była główną obietnicą wyborczą Ruchu Pięciu Gwiazd, który w marcu ubiegłego roku zdobył najwięcej głosów spośród partii politycznych - informuje Money.pl.

Na rządowy program wsparcia zarezerwowano w budżecie ponad 7 mld euro. Pieniądze będą wypłacane przez 1,5 roku. 

Z pomocy państwa skorzysta m.in. 1,7 mln najbiedniejszych rodzin, a także obcokrajowcy - pod warunkiem, że legalnie mieszkali we Włoszech od co najmniej 10 lat.

W tym czasie objęci programem rządowym zostaną zarejestrowani w biurze pośrednictwa pracy i będą musieli podjąć jedną z trzech pierwszych ofert zatrudnienia. Nie dotyczy to osób powyżej 65. roku życia. 

Zdaniem opozycji, takie rozwiązanie może doprowadzić Włochy do poważnego kryzysu gospodarczego i przyczynić się do powiększenia - i tak już bardzo dużego - krajowego długu, który wynosi ponad 130 proc. PKB.

 

  Komentarze


  • Vistula
   9 stycznia, 23:41

   Ktos kto napisal ten tytul nie czytal tekstu, albo bierze jakies dopalacze. Gdzie 500+, a gdzie renta obywatelska?

  • Jan
   10 stycznia, 08:56

   Większość krajów UE przebija Polskę pod względem wielkości zasiłków na dzieci.

  • THC
   10 stycznia, 11:39

   Daja benefity to robia dzieci. Zlikfidowac benfity i do roboty! Ale co moze powiedziec ktos kto szkoly nie ukonczyl, albo jedynie szkole podstawowa...? Pojechac do UK, poznac kogos i narobic dzieci. Bez beneftow na dzieci, przynajmniej w UK, ludzie umierali by z glodu bez dachu na glowa. Najlepsze w tym wszystkim jest to, ze mysleli, ze juz tak zostanie i nawet dzieci ich dzieci beda pobierac benefity, a ciezko pracujacy podatnik zaplaci czesc ze swoich skladek na smierdzacych leni! Spakowani? huehuehue ;D

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.08.2019
  GBP 4.771 złEUR 4.354 złUSD 3.928 złCHF 4.009 zł

  Sport


  Reklama