Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polak wrócił do więzienia w UK po ekstradycji z Czech

Polak wrócił do więzienia w UK po ekstradycji z Czech
Robert Zduniak spędzi w brytyjskim więzieniu osiem lat. (Fot. HM Revenue & Customs)
Polak poszukiwany międzynarodowym listem gończym trafił za kratki w Wielkiej Brytanii, gdzie odbędzie wyrok ośmiu lat więzienia. Jak podaje BBC, Robert Zduniak został ujęty w Pradze. Brytyjczycy ścigali go za przemyt tytoniu i nielegalną produkcję papierosów w Anglii szacowaną na 17 milionów funtów.
Reklama

43-letni Robert Zduniak został aresztowany przez czeską policję w Pradze tuż po świętach Bożego Narodzenia 28 grudnia 2018 roku. 3 stycznia Polak stanął ponownie przed sądem w Anglii, który podtrzymał wyrok sądu Manchester Crown Court. Zduniak został skazany na osiem lat więzienia. Dwaj pozostali Polacy - Hubert Jankowski i Łukasz Pawelec - zostali skazani na cztery lata więzienia.

Łukasz Pawelec także próbował uciec z Wielkiej Brytanii przed karą więzienia, ale brytyjskiej policji udało się go zatrzymać na lotnisku w Doncaster.

Trójka Polaków tworzyła zorganizowany gang, który przetwarzał przemycany tytoń w nielegalnych fabrykach w Preston, Blackburn, Bury i Essex.

"Pochodzący z Katowic Polak naraził brytyjski skarb państwa na gigantyczne straty, był jednym z trzech rodaków - organizatorów przemytu i nielegalnej produkcji papierosów” – przekazuje BBC.

Brytyjska skarbówka ujawniła, że Polak i pozostali członkowie szajki sprowadzili do Wielkiej Brytanii około 100 ton surowego tytoniu o wartości 17 milionów funtów. HMRC dowiodło, że mężczyźni unikali przy tym płacenia podatków Excise Duty oraz VAT.

 

  Komentarze


  • Taki system
   7 stycznia, 16:07

   A ten gowniarz co zabil polaka niedawno dostal z 5 lat

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.08.2019
  GBP 4.753 złEUR 4.352 złUSD 3.920 złCHF 4.007 zł

  Sport


  Reklama