Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Nowy plan NHS uratuje "500 tys. ludzi"

Nowy plan NHS uratuje "500 tys. ludzi"
W ubiegłym roku NHS skończył 70 lat. (Fot. Getty Images)
Szefowie NHS w Anglii i brytyjski rząd twierdzą, że ich nowy dziesięcioletni plan, który kładzie nacisk na zapobieganie i wczesne wykrywanie chorób, może uratować życie nawet 500 000 ludzi - informuje BBC.
Reklama

W czerwcu 2018 r. rząd Theresy May zdecydował się na zwiększenie wydatków na publiczną służbę zdrowia o 20 miliardów funtów w ciągu najbliższych czterech lat. Był to "prezent" na 70-lecie istnienia NHS.

Zgodnie z najnowszymi planami, więcej pieniędzy niż dotychczas trafi do lekarzy rodzinnych, opieki społecznej i psychologicznej. Pieniądze zostaną również przeznaczone na testy DNA dla dzieci z chorobą nowotworową i innych młodych ludzi, którzy cierpią na rzadkie choroby genetyczne.

Związki zawodowe obawiają się, że braki kadrowe mogą podkopać rządowe ambicje. (Fot. Getty Images)

NHS England uważa, że realizacja nowej wizji może uratować 500 tys. istnień ludzkich poprzez zapobieganie chorobom takim jak udary, problemy z sercem i rakiem oraz ich wcześniejsze wykrywanie. "NHS musi dostosować się do zmieniających się potrzeb pacjentów" - zaznacza cytowana przez BBC premier May.

Związki zawodowe obawiają się jednak, że braki kadrowe mogą podkopać rządowe ambicje.

Z kolei czołowi przedstawiciele służby zdrowia są "zdumieni" planami, biorąc pod uwagę podstawowe problemy, z którymi zmagają się szpitale. Placówki medyczne nie radzą sobie m.in. z bieżącą obsługą pacjentów oraz ze wspomnianym brakiem odpowiedniej liczby lekarzy i pielęgniarek.

Na początku ub. roku z tego powodu wstrzymano na kilka tygodni wykonywanie planowych operacji, wskazując, że konieczne było skupienie się na bieżącej opiece lekarskiej i wyjątkowo poważnych przypadkach.

 

  Komentarze


  • Czytelnik anonimowy
   8 stycznia, 09:03

   Co im po kasie jak brak wykwalifikanego presonelu medycznego unga bunga leczy niczym szaman z wioski.Lekarze google uzywaja jak wyroczni.Strach tu sie leczyc!

  • Stafan
   8 stycznia, 09:22

   Ale to kasa na podwyżki dla konowałów z mumbaju?

  • Pacjent
   8 stycznia, 09:34

   Bajki dla dzieci, nie ma lekarzy w przychodniach tylko pielegniarki lecza I wystawiaja recepty. To o jakiej poprawie mozna mowic???? Czasem odmawia się wizyte bo ocenia się ludzi za ich po chodzenie. NHS jest wciarz za murzynami

  • Kiki
   8 stycznia, 10:32

   Pacjent, a ty za kim jesteś wciąż? Poziom znajomości języka polskiego nasuwa przypuszczenie, że angielski znasz równie biegle, więc się pewno nie dogadaleś. A "murzyny" jakoś polskiego nie chcą opanować, taka ich wredna natura

  • Janek
   8 stycznia, 10:38

   Ciekawe kto i wypełni i wprowadzi ten plan skoro już teraz jest tysiące nieobstawionych wakatów a po brexicie dojdą następne. Młodzi ludzie są coraz głupsi albo wola trzepać kasę w bankowości, co drugi marzy aby zostać artysta bądź piłkarzem a nie babrać sie w odchodach i krwi wysłuchując ciągłego narzekania ze strony pacjentów, a także niejednokrotnie agresji. I to wszystko za pieniądze które nie starczają do 1go. Emigranci mogą jechać i pracować w wielu innych krajach gdzie jest bardziej cywilizowanie i bogato.

  • Robi
   8 stycznia, 10:41

   NhS poszedl do przodu na Poplar to nawet adres zmieniaja pacjentom bez ich wiedza.

  • Viva Polonia !!!
   9 stycznia, 02:29

   Nic innego jak budowac nasza Polske i propagowac jej wartosci. Pozdrawiamy wszystkich Polonasow.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2019
  GBP 4.762 złEUR 4.351 złUSD 3.921 złCHF 4.001 zł

  Sport


  Reklama