Menu

Imigrantki: Kobiety pełne charakteru i determinacji

Imigrantki: Kobiety pełne charakteru i determinacji
Imigrantki, które zajeły się w Irlandii biznesem. (Fot. "The Irish Times"/screenshot)
'Charakter i determinacja imigrantek wyraża się w ich start-upach' - stwierdza 'Irish Times', który opisał absolwentki pierwszego kursu na DCU dla cudzoziemek.
Reklama

22 kobiety wzięły udział w 9-dniowym szkoleniu “Building Better Futures - Migrant Women’s Entrepreneurship” na Dublin City University. Celem zorganizowanego przez Migrant Rights Centre Ireland (MRCI) szkolenia było zwiększenie aktywności biznesowej imigrantek w Irlandii. Uczestniczki poznały najważniejsze tajniki prowadzenia udanego biznesu na Wyspie. Moduły dostarczały wiedzy technicznej i ekspertyz przydatnych do rozwinięcia własnej działalności.

Jedną z uczestniczek była Brazylijka Ana Tereza Rodrigues, która mieszka w Irlandii od 2008 roku. Do tej pory pracowała głównie jako niania, jednak zapragnęła zamienić swoją miłość do rękodzieła w źródło dochodu. Podjęła się wykonywania personalizowanych ozdób na torty.

“Zaczęłam to robić jako hobby, tylko dla przyjaciół. Teraz obsługuję nie tylko Brazylijczyków, ale szersze grono klientów. Średnio wykonuję 4 prace tygodniowo” - wyznała “The Irish Times” jedna z absolwentek kursu, które zaprezentowały w czwartek swoje produkty w centrum Dublina.

Dla Rodrigues utrudnieniem w prowadzeniu biznesu była bariera językowa.

“Kurs nie był łatwy, ponieważ nie znałyśmy specjalistycznego słownictwa. Stale musiałyśmy sprawdzać znaczenie nowych słówek” - zaznaczyła 36-latka.

Kobiecie marzy się firmowe lokum. “Sklep na Temple Bar byłby cudowny. To moje marzenie” - dodała.

Gościem pokazu była między innymi businesswoman i radiowiec Norah Casey. Podkreśliła, że siła najprężniejszych miast świata płynie z różnorodności.

“Ludzie ci muszą wykazywać się odwagą, determinacją i siłą charakteru – czyli cechami charakteryzującymi osoby przedsiębiorcze” - podkreśliła w rozmowie z gazetą.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.12.2019
  GBP 5.129 złEUR 4.275 złUSD 3.823 złCHF 3.892 zł

  Sport


  Reklama