Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Samolot Ryanair z Gdańska do Dublina nadał sygnał ratunkowy

Samolot Ryanair z Gdańska do Dublina nadał sygnał ratunkowy
Załoga samolotu zgłosiła problem 15 minut po wylocie z Gdańska. (Fot. Getty Images)
Samolot linii Ryanair lecący z Gdańska do Dublina zmuszony był dziś w południe do awaryjnego lądowania w Anglii. Pilot nadał sygnał ratunkowy już 15 minut po starcie.
Reklama

Boeing 737-8AS wystartował o 11:16 polskiego czasu z lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Niespełna kwadrans później kapitan nadał sygnał o sytuacji awaryjnej. Przyczyną były problemy zdrowotne jednego z pasażerów.

“Lot numer FR1909 miał wylądować w Dublinie o 12:50, jednak został przekierowany na lotnisko w Newcastle. Samolot wylądował normalnie, a na chorego czekała już pomoc medyczna. Na stronie Dublin Airport lot wyświetlał się jako opóźniony. Po krótkim międzylądowaniu maszyna ruszyła do Irlandii” - przekazał serwis DublinLive.ie.

Informację potwierdza Ryanair. “Dzisiejszy lot z Gdańska do Dublina został przekierowany do Newcastle ze względu na pogorszenie samopoczucia jednego z pasażerów. Załoga jeszcze z pokładu wezwała pomoc medyczną. Maszyna wylądowała normalnie, a wymagająca pomocy osoba została zabrana z pokładu przez służby medyczne. Samolot wyruszył już do Dublina. Przepraszamy wszystkich klientów za to niewielkie opóźnienie” - oświadczył przewoźnik.

Sygnał ratunkowy o ogólnej sytuacji awaryjnej (kod 7700) używany jest do zgłaszania szerokiego zakresu incydentów – od problemów medycznych po awarię silnika.

Według informacji na stronie internetowej dublińskiego portu lotniczego, opóźniony samolot wylądował w Dublinie o 14:04.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.04.2019
  GBP 4.952 złEUR 4.289 złUSD 3.812 złCHF 3.743 zł

  Sport


  Reklama