Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Dwa meczety w Birmingham zaatakowane z katapulty

Dwa meczety w Birmingham zaatakowane z katapulty
Motyw ataku jest niejasny, a sprawcy wciąż są na wolności. (Fot. Getty Images)
Nieznani sprawcy zaatakowali dwa meczety w Birmingham. Do środka świątyń, podczas modlitw, wystrzelono z katapulty kule łożyskowe - informuje Sky News.
Reklama

Wczoraj ok. godz. 22:00 uzbrojeni policjanci zostali wezwani do meczetu Masjid Qamarul Islam na Fosbrooke Road. 20 minut później służby otrzymały podobne wezwanie do świątyni Al-Hijrah na Hob Moor Road.

Nieznani sprawcy wystrzelili w kierunku obu meczetów metalowe kule, które porozbijały okna podczas wieczornych modlitw. Zdaniem policji, znalezione na miejscu łożyska pochodzą z ciężkiej katapulty. Na szczęście, nikt nie został ranny.

Mieszkańcy są w szoku, a okolica wciąż jest patrolowana przez mundurowych - donosi Sky News.

Policja w West Midlands oświadczyła, na na tym etapie motyw ataku jest niejasny, a sprawcy wciąż są na wolności.

Do incydentów w Birmingham doszło zaledwie kilka dni po tym, jak 29-letni Salih Khater wjechał samochodem osobowym w barierę bezpieczeństwa przed brytyjskim parlamentem, raniąc trzy osoby. Napastnik usłyszał zarzuty o terroryzm i pozostaje w areszcie w  Londynie. 

Nassar Mahmood, członek zarządu Birmingham Central Mosque, oświadczył, że muzułmanie stoją w obliczu "bezprecedensowego" poziomu islamofobii. Zaznaczył, że po wydarzeniach w Londynie, ataki szczególnie dotknęły muzułmańskie kobiety, ponieważ są "dość widoczne" ze względu na swój ubiór.

"Prosimy media o ostrożność w przypisywaniu winy społeczności muzułmańskiej. Jesteśmy zszokowani i zasmuceni atakiem przed Westminster tak samo jak wszyscy" - podkreślił Mahmood, cytowany przez Sky News.

Do incydentów doszło zaledwie kilka dni po tym, jak Salih Khater wjechał w barierę przed brytyjskim parlamentem. (Fot. Getty Images)

 

  Komentarze


  • Czytelnik anonimowy
   16 sierpnia 2018, 12:24

   Nam tez jest bardzo przykro z tego powodu,to musieli byc zwykli wandale....zezowaci w dodatku....

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.06.2019
  GBP 4.777 złEUR 4.255 złUSD 3.773 złCHF 3.791 zł

  Sport


  Reklama