Menu

Ulewy w Londynie: Most z krzeseł przy stacji Hammersmith

Ulewy w Londynie: Most z krzeseł przy stacji Hammersmith
Pasażerowie postanowili zbudować prowizoryczny most z krzeseł. (Fot. Twitter/@richxphotog)
Dużą kreatywnością wykazali się pasażerowie zalanej ulicy przy stacji metra Hammersmith (zachodni Londyn). Nie chcieli brodzić w ogromnych kałużach, więc zbudowali pomysłową kładkę z krzeseł.
Reklama

Ciężkie ulewy, które nawiedziły wczoraj wschód i południowy wschód Anglii, błyskawiczne zalały wiele miejsc w brytyjskiej stolicy.

Z powodu intensywnych opadów deszczu zamknięto m.in. część stacji metra Hammersmith - poinformował Transport for London.

Wokół stacji przeszkodą nie do pokonania okazało się olbrzymie rozlewisko, przez które nie można było przejść, nie narażając się na przemoczenie butów.

Nieliczni odważni próbowali pokonać potężną kałużę, dopóki ktoś nie wpadł na prosty, ale genialny pomysł.

Aby uniknąć przemoknięcia do suchej nitki, pasażerowie postanowili zbudować prowizoryczny most z krzeseł. Wykorzystali do niego meble z pobliskiej kawiarni Pret a Manger - i tak szybko powstała niezwykła przeprawa - donosi Standard.co.uk.

Ludzie grzecznie ustawiali się w kolejce, by przejść przez "mostek", a jeden z przechodniów określił ten niecodzienny widok "najbardziej brytyjską rzeczą, jaką kiedykolwiek widział".

Po rekordowej fali upałów, temperatury w Londynie osiągnęły wczoraj najniższy poziom od dwóch miesięcy. Słupki rtęci, po raz pierwszy od początku czerwca, pokazały poniżej 20 st. Celsjusza.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.12.2019
  GBP 5.129 złEUR 4.275 złUSD 3.823 złCHF 3.892 zł

  Sport


  Reklama