Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Sąd odrzucił prośbę polskiego reżysera o udostępnienie nagrań z procesu Marty Herdy

Sąd odrzucił prośbę polskiego reżysera o udostępnienie nagrań z procesu Marty Herdy
O sprawie Marty Herdy pisały wszystkie irlandzkie media. (Fot. Irishindependent.ie/screenshot)
Irlandzki sąd odmówił polskiemu reżyserowi dostępu do nagrań z rozprawy skazanej na dożywocie Marty Herdy. Sędzia powołał się na obowiązujące w Irlandii przepisy.
Reklama

Dziennikarz i dokumentalista Krzysztof Socha złożył wniosek o udostępnienie nagrań z procesu Polki, która odsiaduje karę dożywocia za zabójstwo. Sąd uznał, że kobieta celowo wjechała do wody autem, wiedząc, że pasażer nie potrafi pływać. 31-letni Węgier Csaba Orsos utopił się. Do tragedii doszło 26 marca 2013 roku w Arklow.

W środę sędzia Patrick McCarthy odrzucił wniosek Sochy o udostępnieniu nagrań w celu wykorzystania ich w filmie dokumentalnym. Jako uzasadnienie podał on fakt, że irlandzkie sądy pozwalają na wykorzystanie tego typu dokumentacji tylko w wyjątkowych przypadkach.

“Nie praktykujemy wydawania ich prasie. Takie są przepisy” - poinformował sędzia.

Była kelnerka przegrała ostatnio apelację od wyroku z czerwca 2016. O jej sprawie program wyemitowała w październiku telewizja TVN.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 26.06.2019
  GBP 4.757 złEUR 4.264 złUSD 3.754 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama