Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Szwecja: 10 Polaków rannych w wyniku katastrofy budowlanej

Szwecja: 10 Polaków rannych w wyniku katastrofy budowlanej
Do katastrofy budowlanej doszło wczoraj ok. 14:00 czasu lokalnego (GMT+1). (Fot. Getty Images)
Dziesięciu pracowników budowlanych z Polski zostało rannych w wyniku zawalenia się wiaduktu w miejscowości Ludvika w szwedzkim regionie Dalarna, położonym na północny zachód od Sztokholmu.
Reklama

"Poszkodowani przebywają w szpitalu" - przekazał wczoraj Edvard Lind, rzecznik firmy Skanska, której podwykonawcą było polskie przedsiębiorstwo. "Traktujemy ich, jakby byli naszymi pracownikami, otoczyliśmy ich opieką" - zapewnił.

"Żadna z osób nie ma poważnych obrażeń zagrażających życiu" - poinformowały służby prasowe regionu Dalarna. Jeden z pracowników został przewieziony na operację do Uppsali.

Według świadków do katastrofy budowlanej doszło niedługo po tym, gdy pod będącym w trakcie remontu wiaduktem przejechał pociąg towarowy. Na ziemię runęła nowo wybudowana część wiaduktu wraz z rusztowaniem, przygniatając pracujących na niej robotników.

Według rzecznika firmy Skanska przyczyna wypadku jest nieznana. "Wszczęliśmy wewnętrzne dochodzenie, ale nie chcemy oskarżać o błąd polskich pracowników. Budowa to skomplikowana materia" - oświadczył Lind.

Śledztwo w związku z katastrofą budowlaną wszczęli inspektorzy szwedzkiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. 

 

  Komentarze


  • Cowboy builder
   15 lipca 2017, 22:11

   Skanska i wszystko jasne.....

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.07.2018
  GBP 4.881 złEUR 4.308 złUSD 3.683 złCHF 3.682 zł

  Sport


  Reklama