Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Wielka Brytania odwleka Brexit? "Potrzebujemy więcej czasu"

Wielka Brytania odwleka Brexit? "Potrzebujemy więcej czasu"
Theresa May oświadczyła, że Wielka Brytania potrzebuje więcej czasu, by przygotować się do rozmów o Brexicie. (Fot. Getty Images)
Nowa premier Wielkiej Brytanii Theresa May wyjaśniła szefowi Komisji Europejskiej Jean-Claude'owi Junckerowi, że ma nadzieję na pozytywne rozmowy z Unią Europejską w sprawie opuszczenia Wspólnoty, ale potrzebuje czasu na ich przygotowanie.
Reklama

Informację taką przekazała rzeczniczka May po rozmowie obojga polityków.

Dodała, że Theresa May podtrzymuje desygnowanie Juliana Kinga na nowego brytyjskiego komisarza UE. Ma on zastąpić Jonathana Hilla, który podał się do dymisji po czerwcowym referendum ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

W telefonicznej rozmowie z Junckerem May zapewniła, że Wielka Brytania zamierza kontynuować bliską współpracę z Komisją Europejską.

Rzeczniczka oświadczyła, że premier rozmawiała telefonicznie wczoraj także z prezydentem USA Barackiem Obamą. Również w rozmowie z nim May wyraziła nadzieję na konstruktywne i pozytywne rozmowy w sprawie Brexitu. Ponadto potwierdziła zaangażowanie Wielkiej Brytanii w podtrzymanie specjalnych relacji brytyjsko-amerykańskich, a także wagę współpracy wywiadowczej obu krajów.

Biały Dom poinformował, że to Obama zatelefonował do May, żeby pogratulować jej objęcia stanowiska premiera.

"Prezydent potwierdził nasze zaangażowanie na rzecz nie tylko podtrzymania, ale także pogłębienia specjalnych relacji między USA a Wielką Brytanią" - oświadczył rzecznik Białego Domu Josh Earnest. 

 

  Komentarze


  • Gosc 002
   15 lipca 2016, 14:52

   A tak USA mowila ze UK nie bedzie traktowane na specjalnych warunkach a tu masz klops a po 2e a co EU obchodzi UK ze nie maja jeszcze planow wyjscia Wykonales krok uruchomic procedure wyjscia a jak wykorzysta sie 2 lata na to to juz inna para kaloszy wiec UK bye bye from EU Mrs May Brexit mean Brexit yours words :) 2 lata od uruchomienia procedura BrExit to jest w miare duzo i rozsadna ilosc czasu

  • RaulDuke
   15 lipca 2016, 14:54

   Bardzo dobrze, ze Pani premier kupuje sobie czas. Bańka, a właściwie bomba kredytowa stworzona głownie przez Deutsche Bank wkrótce pęknie, a rozmiar problemu jest znacznie większy, niż w przypadku słynnego Lehman Brothers. Całkiem możliwe, że w związku z tym kryzysem będziemy mieli do czynienie z upadkiem EURO, jako waluty. Więc spokojnie czekajmy, sprawy same się rozwiążą, a rząd UK uruchomi artykuł 50 Traktatu Lizbońskiego, wtedy, kiedy uzna to za stosowne, a nie wtedy, kiedy sobie życzy Merkel i jej marionetki, czyli natychmiast, póki jeszcze maja mocna pozycję negocjacyjną.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.05.2019
  GBP 4.877 złEUR 4.299 złUSD 3.844 złCHF 3.833 zł

  Sport


  Reklama