Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Neutralne płciowo mundurki w brytyjskich szkołach. Nowe regulacje na Wyspach

Neutralne płciowo mundurki w brytyjskich szkołach. Nowe regulacje na Wyspach
Ujednolicenie szkolnych uniformów jest jednym ze sposobów na okazanie większej otwartości osobom transpłciowym. (Fot. Thinkstock)
Decyzja o wprowadzeniu do szkół neutralnych mundurków jest częścią większego, rządowego ruchu, który ma na celu poprawę warunków dzieci, które nie są pewne swojej płci i nie czują się komfortowo w narzuconym im przez placówki oświatowe sposobie ubierania.
Reklama

Nowe regulacje w pierwszej kolejności obejmą 80 placówek - w tym 40 szkół podstawowych na terenie całego kraju. W ich myśl, mundurki w szkołach powinny być neutralne płciowo.

Decyzję z zadowoleniem przyjęły organizacja walcząca o prawa osób LGBT - Stonewall. "Doceniamy wysiłki na rzecz wsparcia najmłodszych, którzy borykają się z problemami tożsamości płciowej, a także działania mające na celu upewnienie się, że dzieci te czują się dobrze w szkołach. Żadna osoba transpłciowa nie powinna być zmuszana do ubioru, w którym czuje się niekomfortowo. Jeśli do tego dochodzi, ma to destrukcyjny wpływ, zwłaszcza na młode osoby" - skomentował rzecznik prasowy Stonewall.

Decyję o wprowadzeniu neutralnej płciowo polityki mundurków podjęła już w styczniu br. jedna z czołowych szkół w Anglii, 170-letnia Brighton College. Jej dyrektor, Richard Cairns, pozostawił dwie wersje uniformów, ale to do ucznia należy podjęcie decyzji o wyborze odpowiedniego.

Do nowych regulacji w szkołach odniosła się rzecznika prasowa chrześcijańskiej organizacji Christian Concernt. W rozmowie z "The Times" przekazała, że "ponownie widzimy przesuwającą się coraz dalej granicę". "Jest to duży powód do niepokoju" - dodała.

Niedawno opinię publiczną podzielił ruch jednej z angielskich gmin, która poprosiła czterolatków o wybór płci, z którą się utożsamiają.

Brytyjski rząd z kolei poinformował o obowiązkowych pytaniach o płeć i orientację seksualną w prowadzonym spisie ludności. 

 

  Komentarze


  • Edyta Szymańska
   14 czerwca 2016, 09:44

   BOZEM MOJ... JAK DECYZJE NIEKTÓRYCH LUDZI CZYNI TEN SWIAT JESZCZE BARDZIEJ OCHYDNYM NIZ ON JEST ,PSEUDO IDEOLOGIE ,CHORE UMYSŁY ,ZGNILIZNA DUCHOWA .NASTEPNYM USTANOWIENIEM BEDZIE ZAPEWNO ZAKAZ NOSZENIA DŁUGICH WŁOSOW DZIEWCZYNOM ,ZAKAZ SIKANIA NA SIEDZĄCO ,A CHŁOPCOM SIKANIA NA STOJACO ,CZY NAPRAWDE SIE NICZYM NIE ROZNIMY OD SIEBIE: BOZE MOJ BOZE ZMIŁUJ SIE NAD NAMI WSZYSTKIMI BO GINIEMY :

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.06.2019
  GBP 4.774 złEUR 4.263 złUSD 3.810 złCHF 3.810 zł

  Sport


  Reklama