Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polonia manifestowała na całym świecie. Protesty KOD w UK, Francji, USA, Australii, Niemczech

Polonia manifestowała na całym świecie. Protesty KOD w UK, Francji, USA, Australii, Niemczech
Polonia w Sztokholmie. (Fot. KomitetObronyDemokracji/ Facebook)
Pod hasłem 'W obronie Twojej wolności' zwolennicy Komitetu Obrony Demokracji (KOD) manifestowali wczoraj między innymi w Paryżu, Brukseli, Sztokholmie, Londynie i Berlinie.
Reklama

Zwolennicy KOD-u manifestowali też w Amsterdamie, Los Angeles, Melbourne, San Francisco, Seattle i Wiedniu.

Kilkadziesiąt osób z francuskiej Polonii zgromadziło się pod ambasadą Polski w Paryżu na wezwanie Komitetu Obrony Demokracji, który nawoływał do podjęcia protestów w Polsce i na świecie. Kilkunastu zwolenników PiS starało się zakłócić przebieg demonstracji.

Paryż

Nieopodal polskiej ambasady w Paryżu trwała wojna na hasła i transparenty. Z jednej strony: "KOD – agentura sowiecka", "Warszawa nie potrzebuje poleceń z Berlina", z drugiej: "Jarosław – Wielki Brat" czy podobizna lidera Korei Północnej z twarzą przewodniczącego PiS.

Wyproszone sprzed siedziby ambasady przez funkcjonariuszy policji grupy zarówno sympatyków KOD-u, jak i PiS-u prowokowały się nawzajem po obu stronach ulicy Constantine przy Pałacu Inwalidów.

"Przyszliśmy bronić demokracji, możliwości dyskusji i prawdziwej wymiany zdań" - mówiła Ewa Held, działaczka KOD-u i organizatorka demonstracji. "Ingerencja w działanie Trybunału Konstytucyjnego czy połączenie stanowisk prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości jest zagrożeniem dla trójpodziału władzy i struktur demokratycznego Państwa" - dodała.

Paryż. (Fot. KomitetObronyDemokracji/ Facebook)

"Jesteśmy tutaj, by przeciwstawić się demonstracji KOD-u, bo to złodzieje, oszuści i komuniści" - odpowiadała Maria Dźwigała, prezes Stowarzyszenia Obrońców Krzyża. "Przyszliśmy, by wspierać nasz naród w Polsce, bo prawdziwą wolność i demokrację to mamy w tej chwili, a KOD chce robić z ludzi idiotów".

Berlin

W Berlinie kilkadziesiąt osób uczestniczyło w happeningu przeciwko inwigilacji zorganizowanym przez KOD przed Instytutem Polskim. Uczestnicy wiecu skandowali: "Nie podglądajcie". Jeden z uczestników happeningu uzbrojony w atrapę gigantycznej lupy i aparat fotograficzny symulował kontrolę obywateli. Towarzyszyła mu druga osoba z symbolem wszystkowidzącego oka.

Uczestnicy spotkania zostali opleceni nitką czerwonej wełny. Osoby uczestniczące w happeningu trzymały flagi Polski i Unii Europejskiej, które pod koniec spotkania zostały ze sobą splecione. Na transparentach widniały hasła krytykujące zmiany w mediach.

Pod hasłem "Pomóż rządowi" rozdawano ankiety z rubrykami przeznaczonymi do wpisania bardzo dokładnych danych osobowych.

Była to kolejna demonstracja zorganizowana przez berliński KOD. Dwa tygodnie temu na bulwarze Unter den Linden przeciwko zmianom z mediach protestowało około 150 osób, w tym także przedstawiciele niemieckich mediów.

Demonstracja zorganizowana przez KOD odbyła się także w Brukseli. Kilkadziesiąt osób zebrało się na Rondzie Schumana przed siedzibami instytucji europejskich.

Londyn, Sztokholm

Również w Londynie manifestowali zwolennicy KOD-u. Uczestnicy demonstracji zebrali się przed ambasadą RP.

Przed polską ambasadą w centrum Sztokholmu manifestowało kilkadziesiąt osób; na plakatach widniały hasła: "W obronie twojej wolności i przeciw inwigilacji", "PiS to PRL na bis" oraz "Precz z Kaczorem - dyktatorem". Niesiono flagi unijne i polskie oraz wznoszono antyrządowe okrzyki.

Wśród demonstrantów było wielu polskich emigrantów, którzy protestowali w tym miejscu przeciwko reżimowi komunistycznemu w latach 80. ubiegłego wieku. "To się porobiło! Nie sądziłem, że po tylu latach wolności w Polsce znów będę demonstrować" - stwierdził Andrzej Olkiewicz, który uciekł z polski na Zachód w 1957 roku. W Szwecji pracował jako geolog, a w okresie Solidarności pisał o sytuacji w Polsce w szwedzkiej prasie.

"Nie spodziewałam się, że aż tyle osób przyjdzie. Do zobaczenia na następnych demonstracjach" - powiedziała do tłumu jedna z organizatorek KOD w Sztokholmie Magdalena Motak.

Pojawili się też przeciwnicy

Przed polską placówką dyplomatyczną pojawiło się także kilkudziesięciu demonstrantów o przeciwnych poglądach, którzy próbowali zagłuszyć wznoszone przez grupę KOD hasła.

Kontrdemonstrację zorganizowali zwolennicy rządu, członkowie sztokholmskiego klubu "Gazety Polskiej" oraz Semper Fidelis - Stowarzyszenie Patriotów Polskich w Szwecji. Śpiewali hymn polski oraz "Rotę", krzyczeli "Precz z Unią Europejską".

W imieniu tej grupy przemawiał Tomasz Strzyżewski, który był pracownikiem urzędu cenzury PRL w Krakowie, a zasłynął wywiezieniem do Szwecji w 1977 roku dokumentów ujawniających funkcjonowanie państwowej kontroli mediów. Dzięki niemu Zachód dowiedział się o metodach cenzury w Polsce. "Nie mogło mnie tu zabraknąć" - powiedział PAP Strzyżewski, wskazując, że po przemianach 1989 roku media w Polsce wciąż nie są wolne. Według niego grupa KOD chce "zachować komunistyczne wpływy w środkach masowego przekazu".

 

  Komentarze


  • Angielski test psychologi
   24 stycznia 2016, 15:59

   Prośba do wszystkich autorów i wydawnictw polskojęzycznych.
   -------------------------------------------------------------------------------
   1.Prosi się wszystkich o nie poświęcanie uwagi komunistycznym zachowaniom KOD .
   2. Dużo Polaków nie ma świadomości że staje w obronie bogactwa komunistycznych elit które z nimi nigdy się nie podzielą pieniędzmi gdyż wówczas przestaną być elitami.
   3. Tym komunistom zależy na czerpaniu korzyści kosztem pozostałego narodu podobnie jak mafia zbierająca haracz .
   4. Czy jako polak rozumiesz propagandowe media które wspierają komunistów przyjmując wsparcie finansowe i bytowe wbrew wszelkim regułom demokracji.

  • Mario1111111-1
   24 stycznia 2016, 16:50

   Stare komuchy na zdjeciach

  • Ukmk
   24 stycznia 2016, 17:29

   Jest w uk to nie znaczy że protestuje wobec władz na które głosowałem żeby zrobili porządek z burdelem jakim było po i PSL więc nie mówcie za mnie bo nie wyraziłem wam na to zgody byście pisali polonia cześć polonia może chociaż oni się cieszą że w końcu jest ktoś kto zrobi porządek

  • Czytelnik
   24 stycznia 2016, 18:25

   KOD ..to obrona interesow bankierow.Oni spanikowali po tym jak PiS zapowiedzial opodatkowanie lichwiarzy i globalistow.Nocna Zmiana Tuska i Walesy ..poczula znowu oddech Macierewicza by pokazac Polakom kto zdradzil Polske i sprzedal ja masonerii po 1989 r.

  • Kuba
   24 stycznia 2016, 18:31

   ''OJCIEC W ORMO SYNEK W KODZIE DEMOKRACJA JEST DZIŚ W MODZIE'' Jeśli ktoś nie wie dlaczego PiS wygrał wybory i jest przeciwko PiS-owi a jest chociażby przeciętnie inteligentny to niech sobie poczyta na początek polecam ksiązki Doroty Kani pt ''Cień tajnych służb'' ''Resortowe dzieci'' Po drugie niech spróbuje utrzymać siebie za polską najniższą krajową albo za jeszcze niższe płace na umowie śmieciowej! I wtedy niech ktoś taki idzie na manifestacje KOD-u :)

  • Angielski test psychologi
   24 stycznia 2016, 18:35

   Skarżenie się w Parlamencie Europejskim na własny kraj to chamówa.
   ------------------------------------------------------------------------------
   1. Jest stworzona lista z imienia i nazwiska odpowiedzialnych osób za kablowanie na własny kraj
   2. Osoby znajdujące się na liście donosicieli muszą ponieść karę uciążliwą i skuteczną .
   3. Zachowanie takie musi być ukarane przykładnie przez służby specjalne i bojówki nękające w dzień i w nocy.
   4. Polski naród przegapił ukaranie komunistów w czasach ,,Solidarności"
   ale tym razem Ci komuniści śmieli jeszcze raz zagrać na nosie Polski

  • Sowa
   24 stycznia 2016, 20:27

   W obronie DEMOKRACJI? CZYŻBY? O TEMPORA, O MORES!

  • Grunwald
   24 stycznia 2016, 21:55

   Coz za brednie. Jaka Polonia? Przeciez to cyrk. Wkoncu Polska rzadza Polacy I to Bill to towarzystwo ktore lupilo Polske i Polakow

  • Wolna
   24 stycznia 2016, 22:51

   Absolutnie nie daje zgody by w moim imieniu mówili !!!
   Mieszkam w Londynie czuje się wolna i jestem wolna !
   KOD to prawdziwi ludzie drugiego gorszego sortu!
   Zdrajcom narodu polskiego mówię stanowcze NIE!

  • Do ~Wolna
   25 stycznia 2016, 00:47

   Sorry, że kopiuję ale też mieszkam w UK, znam wielu Polaków i żaden nie jest na tyle głupi, żeby dać się nabrać na pseudo-ideologię KOD'u. To nic więcej, jak tylko ludzie opłaceni albo zaślepieni. Na rozkradanie Polski wcześniej pozwalali tysiące razy i teraz się niby budzą z letargu?! Groteskowe to mało powiedziane. Absolutnie nie daje zgody by w moim imieniu mówili !!!
   Mieszkam w Londynie czuje się wolna i jestem wolna !
   KOD to prawdziwi ludzie drugiego gorszego sortu!
   Zdrajcom narodu polskiego mówię stanowcze NIE!

  • Samantha
   25 stycznia 2016, 08:18

   To nie byly wystapienia za demokracja tylko przeciw demokracji. Przypominam ze PO - "brac postkomunistyczna" przegralo demokratyczne wybory w Polsce, ciagle jeszcze nie moga w to uwierzyc. Prosze panstwa to juz jest ich agonia, ostatnie podrygi potomkow ubecji. Ja jestem za demokracja PIS wygral wybory i bardzo prosze oczysccie Polske z chwastow.

  • Kasia
   25 stycznia 2016, 08:22

   SERCE SIE RADUJE JAK CZYTAM WASZE KOMENTARZE! DZIĘKUJĘ. OSIEM LAT NA TO CZEKAŁAM.JESTESCIE WSPANIALI!!!!

  • Koder
   25 stycznia 2016, 12:50

   Pięknie się tu bawicie. Nie bez konsekwencji

  • Pawel
   25 stycznia 2016, 13:27

   Skoro tak popieracie PiS to wracajcie do Polski - po co tu jeszcze jestescie ?

  • R2
   25 stycznia 2016, 15:54

   Sponsorem KOD sa chyba niemcy, to lezy w ich interesie. Polska narodowa to dla nich koszmar

  • W-47
   25 stycznia 2016, 17:03

   Do_R2 ---Sponsorem KOD-u jest George Soros.Przeznaczył na to 170 mln.pln. Wcale się z tym nie kryje.Kilka tygodni temu przyznał się wprost,że koszty rozpętania majdanu na Ukrainie kosztowało go tylko 17 mln $ !!! Dysponentem tych funduszy jest Fundacja im.Batorego,która rozdziela kasę w ramach jakiegoś trefnego programy niby obrony demokracji
   Otwórz stronę--- www.wolna-polska.pl/jak-ludzie-sorosa-stworzyli-pierwszy-kod
   Tam zapoznasz się ze skrywaną historią polskiej transformacji .
   Polecam,a wnioski wyciągniesz sam !

  • DRAKUS
   25 stycznia 2016, 18:02

   Nie mogę pojąć skąd ta cała wrzawa!. Rozumiem strajki i manifestacje za Solidarności gdy trzeba było obalić komune, ale teraz mamy Demokratyczny Rząd. Pis wygrał wybory i chce podnieść stawke godzinową, daje pieniądze na dzieci, przywraca porządek, a ludzie wychodzą na ulice i krzyczą że łamią im konstytucje. Coś się komuś nie podoba może o tym powiedzieć, ale bez przesady. PO przegrało wybory więc niech się z tym pogodzą i nie robią pod górke nowemu Rządowi. Jasno widać że ktoś tych ludzi podręca, połowa pewnie nie rozumie o co tak naprawde chodzi. Zakończcie to mamy wieksze problemy- Prosze!

  • Oki
   26 stycznia 2016, 11:07

   Śmierć Frajerom z PO ci protestujacy strajkuja przeciw sobie i Polsce ! My Polacy mamy swój nowy rząd i nie chcemy ZLODZIEJI Z PO !!! 200% długu publicznego zostawili zlodzieje z PO czego się tylko dotkli jest zepsute i okradzione nawet gołębie lataja do góry nogami bo się boją o obrączki.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.04.2019
  GBP 4.948 złEUR 4.280 złUSD 3.805 złCHF 3.756 zł

  Sport


  Reklama