Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

"Czarny piątek" na Wyspach: Gdzie kupić najtaniej?

"Czarny piątek" na Wyspach: Gdzie kupić najtaniej?
Ten ostatni piątek listopada uważany jest za symboliczną datę oznaczającą początek zakupów bożonarodzeniowych. (Fot. Getty Images)
Coraz więcej brytyjskich sieci handlowych bierze udział w amerykańskim 'czarnym piątku' - największym wydarzeniu handlowym w ciągu roku, które będzie miało miejsce już jutro. Co przygotowały dla nas brytyjskie sklepy?
Reklama

Czarny piątek (ang. Black Friday) to dzień po obchodzonym w Stanach Zjednoczonych Święcie Dziękczynienia. Ostatni piątek listopada uważany jest za symboliczną datę oznaczającą początek zakupów bożonarodzeniowych.

Tego dnia wiele marek nie tylko wprowadza spore zniżki cenowe, ale także wydłuża godziny otwarcia swoich sklepów, w efekcie czego „czarny piątek” uważany jest za najbardziej pracowity dzień w roku w branży handlowej.

Według portalu Yahoo, w Wielkiej Brytanii zwyczaj ten zaczął się przyjmować od 2010 roku. Na wzrost popularności "czarnego piątku" na Wyspach wskazuje fakt, że - jak podaje BBC - podczas tego dnia od 2006 roku 4 osoby zginęły, a 67 zostało rannych.

Na rozpowszechnienie piątkowych wyprzedaży miała wpływ sprzedaż online, gdzie tacy amerykańscy sprzedawcy jak Amazon, wystawiali na swoich aukcjach przedmioty tańsze nawet o połowę.

Co dzieje się w brytyjskich sklepach w tym roku?

1. Asda

Promocyjne ceny będą obowiązywać w najbliższy piątek (od 8:00) i sobotę. Podczas każdego z tych dni na kupujących czekają inne oferty: łącznie po promocyjnych cenach zostanie sprzedanych 700 000 produktów. O ofertach w sklepie można dowiedzieć się, śledząc stronę internetową bądź z reklam w gazetach i telewizji.
Wybrane oferty:
- Telewizor Polaroid 40” z 219 na 139 funtów
- Samsung Galaxy Note 8” z 249 na 149 funtów
- Quad Coleman 400 ATV 4X4 z 6 500 na 3 500 funtów

2. Carphone Warehouse

Promocje rozpoczną się już w piątek od 8:00, równocześnie na stronie internetowej i w sklepach. Wyprzedaże potrwają dłużej, bo do wtorku 2 grudnia br. By dowiedzieć się, które produkty oferowane są w promocyjnych cenach, należy śledzić stronę internetową sklepu. Jak poinformował sprzedawca, ceny mogą spaść aż o 200 funtów.

3. John Lewis

Promocje, które będą dotyczyć zwłaszcza sprzętu elektronicznego, mogą sięgać nawet 50%. Strona internetowa sklepu oferuje produkty po obniżonych cenach już minutę po północy. Sklepy z kolei zostaną otwarte szybciej, bo od 8:00. W celu sprawdzenia, które artykuły będą objęte promocją, należy na bieżąco odwiedzać stronę internetową sklepu.

4. Sainsbury’s

Obniżkom cen będą podlegać m.in. telewizory, tablety i artykuły kuchenne. W sklepach otwartych całą dobę promocje zaczną się już od godziny 1:00 i w normalnych godzinach otwarcia w pozostałych punktach.
O promocjach Sainsbury’s informuje swoich klientów także drogą mailową.

5. Tesco

Promocje rozpoczną się już minutę po północy w sklepach całodobowych. Interesujące nas artykuły będzie można także nabyć poprzez stronę internetową sieci. Tesco obiecuje, że zniżki sięgną nawet 70% i będą dotyczyć zarówno sprzętu elektronicznego, domowego, jak i zabawek dla dzieci.

Wybrane oferty:
- ekspresy do kawy będą o 70% tańsze
- telewizory o 50%

 

  Komentarze


  • ANTY-ANTIFA
   27 listopada 2014, 23:34

   A co na to rzad?w sobote przeciez szabat!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 15.01.2019
  GBP 4.830 złEUR 4.292 złUSD 3.754 złCHF 3.811 zł

  Sport


  Reklama