Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

"Gramy dla Polski". Powstaje baza polskich piłkarzy z zagranicy

PZPN szuka za granicą kolejnego Obraniaka. Pod okiem Macieja Chorążyka rusza nowy portal „Gramy dla Polski”, dzięki któremu powstaje baza piłkarzy, którzy mogą grać w barwach reprezentacji Polski.
Reklama
Główny koordynator skautingu zagranicznego PZPN Maciej Chorążyk walczy o polskich piłkarzy z zagranicy już co najmniej od ośmiu lat. Dzięki niemu koszulki reprezentacji Polski założył między innymi Ludovic Obraniak. Ambicją szkoleniowca jest stworzenie bazy piłkarzy z prawdziwego zdarzenia i wyłowienie kolejnych talentów, którzy mogą wesprzeć polską kadrę.

„Od pięciu lat nosiłem się z zamiarem stworzenia takiej strony. Wcześniej jednak na pomysłach się kończyło. Dopiero teraz dzięki pracy naszych skautów, a w szczególności Tomasza Rybickiego z Niemiec udało się uruchomić portal” - wyjaśnił naszemu portalowi Chorążyk.

Akcja ma dotrzeć do jak największej liczby polskich piłkarzy zza granicy. „Wielu z nich nie wie, że może mieć szansę gry dla Polski. Oczywiście nie każdy, kto przyśle profil taką możliwość dostanie, ale jak się zgłosi, to wtedy mamy go pod obserwacją” - zaznaczył szkoleniowiec.

Teraz tylko wystarczy czekać na piłkarskie talenty. Najważniejsze, aby o strona www.gramydlapolski.pl dotarła do graczy. „Chcemy, by zawodnicy pobierali z naszej strony PROFIL, wypełniali go i odsyłali. W ten sposób zbudujemy bazę graczy, potencjalnych przyszłych reprezentantów Polski. Będziemy mieli do nich dane kontaktowe. Nasi skauci natomiast będą ich mogli odwiedzić i zobaczyć podczas meczu. Poza tym na stronie są odnośniki do najpopularniejszych polskich stron internetowych traktujących o piłce nożnej, a także do stron o Polsce. Mamy także słowniczki piłkarskie polsko – angielskie, francuskie, niemieckie i hiszpańskie”-
tłumaczy szef zagranicznego skautingu.

Autorom przedsięwzięcia zależy szczególnie na Niemczech i Wielkiej Brytanii. „W tych krajach mamy największą polską emigrację i tam szkoli się mnóstwo polskich dzieci. Liczymy na wysyp talentów szczególnie w Anglii, dlatego nawiązaliśmy kontakt z londynek.net, który jest największym polskim medium internetowym na Wyspach - wyjaśnia Chorążyk.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 11.12.2018
  GBP 4.765 złEUR 4.298 złUSD 3.776 złCHF 3.827 zł

  Sport


  Reklama