Zyla second in training in Garmisch-Partenkirchen

Czy Piotr Żyła powtórzy jutro wynik z treningu? (fot. Getty Images)
Polish ski jumper was second during training i Garmisch-Partenkirchen in Germany.

Trzecie miejsce zajął Szwajcar Simon Ammann (136), do którego należał dotychczasowy rekord skoczni - 143,5 m w 2010 roku.

Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi Kamil Stoch był 14. (128,5 m), Dawid Kubacki 23. (131,5 m), Aleksander Zniszczoł 45. (120,5 m), Jan Ziobro 48. (122 m), a Klemens Murańka 49. (120 m).

W drugiej środowej sesji treningowej najdalej poszybował inny Norweg - Rune Velta (136,5 m). Wyprzedził Jacobsena (133 m) oraz Czecha Romana Koudelkę (135 m).

Stoch sklasyfikowany został na 11. pozycji (131 m), z kolei Żyła był 14. (128). Pozostali Polacy poza "30".

Lider klasyfikacji Pucharu Świata - Austriak Michael Hayboeck (128,5 m) uplasował się na siódmej i ósmej lokacie w treningach.

Sylwestrowe kwalifikacje do jutrzejszego, noworocznego konkursu w Garmisch-Partenkirchen rozpoczną się o godz. 12:45 czasu GMT. Pierwszy konkurs 63. edycji Turnieju Czterech Skoczni, który odbył się w poniedziałek w Oberstdorfie, wygrał Austriak Stefan Kraft. Stoch zajął czwarte miejsce.