Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Zuckerberg nie stawi się przed komisją Izby Gmin

Zuckerberg nie stawi się przed komisją Izby Gmin
Mark Zuckerberg oddeleguje pracownika, który będzie go reprezentował w brytyjskim parlamencie. (Fot. Getty Images)
Szef Facebooka Mark Zuckerberg nie będzie odpowiadał na pytania brytyjskich posłów w związku ze skandalem dotyczącym wykorzystania danych użytkowników tego serwisu społecznościowego przez firmę Cambridge Analytica - informuje 'Telegraph' i BBC.
Reklama

Według tych mediów, Zuckerberg wydeleguje szefa technologii Facebooka Mike'a Schroepfera albo szefa produktu Chrisa Coxa do stawienia się przed komisją ds. cyfryzacji i mediów brytyjskiej Izby Gmin.

Reuters donosi, że nie udało mu się uzyskać komentarza komisji, która poprosiła o stawienie się Zuckerberga lub innego wysokiego rangą przedstawiciela Facebooka.

Cambridge Analytica jest oskarżana m.in. o pozyskanie i wykorzystanie w celach komercyjnych danych 50 milionów osób zarejestrowanych na Facebooku (ok. 1/3 wszystkich użytkowników w Ameryce Północnej), które były następnie użyte w celu przewidywania ich decyzji wyborczych i wpływania na nie w kampanii prezydenckiej w USA w 2016 roku.

Zuckerberg wielokrotnie zapewniał, że "jest mu naprawdę przykro" z powodu "poważnego naruszenia zaufania" i wykorzystania danych użytkowników przez Cambridge Analytica.

 

  Komentarze


  • Czytelnik anonimowy
   27 marca, 14:06

   Szef srajbooka powinien isc do wiezienia koniec kropka!!! Ale to zyd wiec nicz tego.

  • Yankee
   27 marca, 15:20

   Właścicielami UK są przecież jego ziomkowie,więc po co ma się stawiać...Najlepsza aplikacja szpiegująca,do której nie trzeba zmuszać !!! Lemingi tępogłowi sami odkrywają się w Pejs-Zbuku...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama