Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

"Został tylko jeden pokój w tej cenie". Koniec z oszustwem marketingowym

"Został tylko jeden pokój w tej cenie". Koniec z oszustwem marketingowym
Strony pośredniczące w rezerwacji hoteli nie będą mogły juz wprowadzać w błąd i wywierać presji. (Fot. Getty Images)
Brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) wymusił na sześciu najwiekszych pośredników hoteli do zaprzestania wymuszania presji i wprowadzania w błąd klientów. Chodzi o stosowane przez witryny praktyki 'jeden pokój pozostawiony w tej cenie' i 'zarezerwowany cztery razy w ciągu 24 godzin', które dają fałszywe wrażenie popularności hotelu.
Reklama

Strony zajmujące się rezerwacją miejsc w hotelach są zmuszone do zaprzestania wprowadzania w błąd klientów. Pośrednicy nie mogą podawać fałszywych informacji dotyczących obłożenia hoteli, ich popularności oraz cen.

Pośrednicy hotelowi wywoływali do tej pory presję, korzystając ze "straszaków” informujących, że za chwilę pokoi już nie będzie. Na stronie pojawiały się informacje, że to już ostatnia szansa: "ostatni pokój na naszej stronie", "15 osób ogląda ten hotel”, "7 osób dokonało rezerwacji dzisiaj", "ostatnia rezerwacja 20 minut temu”. 

CMA: Sześć stron internetowych już podjęło zdecydowane zobowiązania, aby nie angażować się w te praktyki. (Fot. Getty Images)

Sprawa dotyczy głównie stron internetowych takich jak: Expedia, Booking.com i Hotels.com, które dają fałszywe wrażenie popularności hotelu oraz wywierają presję na poszukujących noclegu. CMA uważa, że taktyki nacisku stosowane przez firmy mogą uniemożliwiać klientom znalezienie najlepszych ofert, co z kolei stanowi naruszenie prawa konsumenckiego. 

"Sześć stron internetowych już podjęło zdecydowane zobowiązania, aby nie angażować się w te praktyki. Są to największe portale rezerwacji miejsc w hotelach. CMA zrobi wszystko, co możliwe, aby reszta sektora spełniała te same standardy" – przekazał Andrew Tyrie z CMA. 

Z informacji użytkowników portalu Londynek.net wynika, że wielokrotnie, kiedy portale rezerwacyjne informowały ich, że w hotelu, w którym "został już tylko jeden wolny pokój w naszym serwisie", nie było także i później problemu z zarezerwowaniem pokoju bezpośrednio.

"Szukałam hotelu w Manchesterze, znalazłam całkiem dobrą ofertę i wkrótce pojawiła się na stronie informacja, że to ostatni pokój w tej cenie. Odpuściałam sobie, ale potem coś mnie tknęło i zatelefonowałam bezpośrednio do hotelu. Zarezerwowałam ten sam pokój, ale 30 funtów taniej” – dzieli się swoimi spostrzeżeniami Beata Kukiełczak z Southampton.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2019
  GBP 4.762 złEUR 4.351 złUSD 3.921 złCHF 4.001 zł

  Sport


  Reklama