Menu

Został mistrzem. Teraz myśli o zakończeniu kariery

Został mistrzem. Teraz myśli o zakończeniu kariery
Drugi trener Norwegów Magnus Brevig przyznał, że wiadomość jest dużym zaskoczeniem. (Fot. Getty Images)
Norweg Andreas Stjernen, drużynowy mistrz olimpijski w skokach narciarskich z Pjongczangu i drużynowy złoty medalista mistrzostw świata w lotach z Oberstdorfu myśli o zakończeniu kariery. 'Zaczynam odczuwać, że rodzina jest ważniejsza niż sport' - wyjaśnił.
Reklama

29-letni Stjernen powiedział, że konkurs w Planicy kończący sezon może być jego ostatnim w karierze.

"Po zakończeniu sezonu zamierzam wziąć kilka tygodni wolnego, przedyskutować tę sprawę z bliskimi mi osobami, a także spędzić część czasu zupełnie samotnie, aby porozmawiać sam ze sobą. Później podejmę ostateczną decyzję. Szanse na dalszy ciąg oceniam na 50 procent" - powiedział skoczek w rozmowie z kanałem norweskiej telewizji NRK.

Trener Norwegów Alexander Stoeckl nie wypowiedział się jeszcze na temat planów Stjernena, lecz drugi trener Magnus Brevig przyznał, że wiadomość jest dużym zaskoczeniem.

"Będziemy chcieli go go zatrzymać za wszelka cenę. Mamy już dla niego plan indywidualnych treningów, aby spędzał więcej czasu z rodziną i mniej na zgrupowaniach. Andreas jest bardzo ważnym członkiem złotej drużyny i nie wypuścimy go tak łatwo" - podkreślił.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.11.2019
  GBP 5.008 złEUR 4.292 złUSD 3.879 złCHF 3.913 zł

  Sport


  Reklama