Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Znany jest średni koszt utrzymania domu w Irlandii

Znany jest średni koszt utrzymania domu w Irlandii
Irlandczycy muszą liczyć się z każdym wydanym euro... (Fot. Thinkstock)
Średnio 16 169 EUR rocznie - tyle obecnie kosztuje według AA Home Insurance utrzymanie domu w Irlandii. To 43% przeciętnego rocznego wynagrodzenia.
Reklama

Koszt prowadzenia domu wzrósł według ubezpieczyciela o 3% w porównaniu do 2016 roku. Przeciętny właściciel wydaje €1 246 rocznie na drobne naprawy i wymianę zużytych sprzętów, €707,75 na ogrzewanie, €857,81 na prąd oraz ponad €2 tys. na internet, telefon i inne udogodnienia.

Conor Faughnan, dyrektor do spraw konsumenckich w AA doradza porównywanie ofert na rynku.

“Nasze najnowsze badanie pokazuje, że sprawdzanie cen u różnych usługodawców i sprzedawców jest najbardziej efektywne. Dzięki temu można odczuć wyraźną różnicę na rachunkach. Wystarczy poświęcić trochę czasu na sprawdzenie ofert, by zaoszczędzić pieniądze” - podsumowuje specjalista.

Tymczasem - jak wykazały ostatnie badania - mieszkańcy Irlandii cieszą się jednymi z najwyższych dochodów wśród krajów Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju OECD. Przez wysokie koszty życia do dyspozycji pozostaje im jednak najmniejsza kwota.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama