Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Znamy najtańsze turystyczne stolice świata

Znamy najtańsze turystyczne stolice świata
Stolica Indonezji to druga aglomeracja świata z 31 760 000 mieszkańców. (Fot. Getty Images)
Indonezyjska Dżakarta okazała się najtańszym turystycznym miastem świata w nowym rankingu Cuba Holidays. Najdroższe dla przyjezdnych jest z kolei arabskie Abu Dabi.
Reklama

Agencja turystyczna opracowała zestawienie najtańszych stolic świata w oparciu o takie czynniki jak ceny hoteli, transportu oraz wyżywienia.

“Dżakarta okazuje się najtańsza pod wszystkimi względami, jednak najlepsze co oferuje, to tanie noclegi. Po drugiej stronie skali znalazło się Abu Dabi (Emiraty Arabskie), gdzie szczególnie drogie są bilety do atrakcji turystycznych. Do jednych z najdroższych należy także islandzki Reykjavik, gdzie drogie są atrakcje, hotele i jedzenie” - wylicza Traveldailymedia.com.

Tanie pokoje znaleźć można za to w Phnom Penh (Kambodża) i New Delhi (Indie) – odpowiednio 6,70 dolara i po 6,79. Hotele w Kiszyniowie (Mołdawia), Luksemburgu ( Luksembourg) i Reykjaviku (Islandia) to już propozycje z drugiego końca listy - 112 dolarów, 90 i 85.

“Choć Kiszyniów jest nadroższy pod względem noclegów, to jednak centrum miasta oferuje położone blisko siebie najlepsze muzea, hotele i restauracje. Może warte jest zatem wyrwy w budżecie” - komentuje portal, zwracając uwagę także na inne miasto – Hawanę na Kubie. Stolica ta będzie obchodziła w 2019 roku 500-lecie założenia.

Według Cuba Holidays, w przyszłym roku koszty podróżowania po świecie podrożeją o około 4%.

Malowniczo położona stolica Macedonii - Skopje. (Fot. Getty Images)

10 najtańszych stolic dla turystów:

 1. Dżakarta, Indonezja
 2. Skopje, Macedonia
 3. Kolombo, Sri Lanka
 4. Biszkek, Kirgistan
 5. Bogota, Kolumbia
 6. Prisztina, Kosowo
 7. Tbilisi, Gruzja
 8. Hanoi, Wietnam
 9. Hawana, Kuba
 10. Manila, Filipiny
 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.05.2019
  GBP 4.927 złEUR 4.307 złUSD 3.854 złCHF 3.820 zł

  Sport


  Reklama