Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Znamy kolejne szczegóły ślubu Harry'ego i Meghan

Znamy kolejne szczegóły ślubu Harry'ego i Meghan
Książę Harry i Meghan Markle pobiorą się 19 maja 2018 roku w Windsorze. (Fot. Getty Images)
Przejazd karetą po Windsorze, spotkanie ze zgromadzonymi pod zamkiem i bez kolizji z finałem piłkarskim o Puchar Anglii - podano właśnie kolejne szczegóły dotyczące królewskiego ślubu księcia Harry'ego i Meghan Markle.
Reklama

Wnuk Elżbiety II i jego amerykańska narzeczona Meghan Markle powiedzą sobie "tak” w kaplicy zamku w Windsorze 19 maja br. dokładnie w samo południe – poinformował Pałac Kensington.

Tuż po ceremonii młodzi małżonkowie około godziny 13:00 karetą przejadą głównymi ulicami Windsoru, aby pozdrowić mieszkańców miasta i turystów, którzy – jak się przewiduje – tłumnie zjadą na królewski ślub. Długość trasy wynosić będzie około 3 km, aby książęca para mogła zobaczyć jak najwięcej osób – podaje dziennik „The Telegraph”.

Kareta przejedzie ulicami: High Street, Kings Road, Albert Road i z powrotem do zamku Windsor. Trasa uwzględnia także najpiękniejszą część Windsoru – słynny Long Walk w windsorskim parku.

Ślubu Harry’emu i Meghan udzieli Arcybiskup Canterbury – Justin Welby - honorowy zwierzchnik Kościoła Anglii. Metropolita Canterbury nosi tytuł prymasa całej Anglii.

Nadal nie wiadomo jednak, czy brat Harry’ego – książę William będzie drużbą na ślubie. Czas rozpoczęcia ślubu został tak ustalony, aby główna część ceremonii odbyła się przed rozpoczęciem w finału Pucharu Anglii.

Finałową częścią królewskiego ślubu będzie bankiet organizowany przez ojca pana młodego – księcia Karola. Pałac Kensington poinformował, że będzie to przyjęcie dla rodziny i najbliższych przyjaciół.

Piąty w kolejności do brytyjskiego tronu książę Harry zaręczył się z amerykańską aktorką Meghan Markle - o czym poinformowano w specjalnym oświadczeniu Clarence House, dworu księcia Walii Karola, ojca przyszłego pana młodego - w listopadzie 2017 roku

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.08.2018
  GBP 4.801 złEUR 4.300 złUSD 3.769 złCHF 3.784 zł

  Sport


  Reklama