Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Znaleziono martwego mężczyznę na farmie w Irlandii Północnej. Czy to Polak?

Znaleziono martwego mężczyznę na farmie w Irlandii Północnej. Czy to Polak?
Brytyjskie media donoszą, że zmarły mężczyzna mógł być Polakiem. (Fot. www.belfasttelegraph.co.uk/screenshot)
We wsi Rasharkin w hrabstwie Antrim w Irlandii Północnej znaleziono ciało mężczyzny. Policja wszczęła śledztwo, nie ujawnia jednak żadnych szczegółów. Potwierdza jedynie, że śmierć traktowana jest jako podejrzana.
Reklama

O zmarłym wiadomo jedynie, że miał około 50 lat. Jego ciało znaleziono przy Townhill Road w miejscowości Rasharkin wczoraj około godziny 10:00. Sąsiedzi są przekonani, że mężczyzna był Polakiem - policja nie potwierdza tego. Konsul Honorowy RP w Irlandii Północnej poinformował, że w związku z tym zdarzeniem, nikt z policji nie kontaktował się z nim.

W związku ze śmiercią mężczyzny aresztowano 36-letniego mężczyznę. Policja nie podaje jego tożsamości, ani narodowości. Brytyjskie media podają jedynie, że zatrzymany pochodzi z jednego z krajów Europy Wschodniej.

“36-latek pozostaje w areszcie. W związku z tym, że czekamy na wyniki sekcji zwłok i śledztwo jest na wczesnym etapie, nie podamy więcej szczegółów” – poinformowała detektyw Mary White.

Sąsiedzi poinformowali brytyjskie media, że to był Polak i że był skrytym człowiekiem. "To był spokojny człowiek, nigdy nikomu nie wadził" – cytuje jednego z sąsiadów dziennik "The Belfast Telegraph".

"Wychodził rano z pracy i wracał wieczorem. To był dobry pracownik, tak jak wszyscy Polacy, ale to wszystko, co mogę powiedzieć o zmarłym. Nic o tym nie wiem, widziałem tylko wóz policyjny” – dodał.

"To straszna wiadomość. Wszyscy mieszkańcy są w szoku, że w ich miejscowości wydarzyło się coś tak okropnego. Chcemy wyrazić nasze najszczersze wyrazy współczucia rodzinie zmarłego” – oświadczył radny reprezentujący okolicę Rasharkin w Urzędzie Miejskim Causeway Coast and Glens Council z ramienia partii Sinn Feinn Cathal McLaughlin.

"Cała społeczność jest wstrząśnięta tą wiadomością. Apelujemy jednak do każdego, aby skontaktował się z policją, jeśli może pomóc w tym śledztwie” - podkreślił polityk Sinn Feinn Philip McGuigan.

Każdy, kto może pomóc w śledztwie, proszony jest o kontakt z policją pod numerem 101 lub anonimowy numer infolinii Crimestoppers - 0800 555 111.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 25.09.2018
  GBP 4.799 złEUR 4.294 złUSD 3.651 złCHF 3.777 zł

  Sport


  Reklama