Menu

Znaki drogowe w UK z komunikatem po polsku

Znaki drogowe w UK z komunikatem po polsku
Znaki wyświetlane są w jednym z 9 języków. (Fot. Twitter/@Highways England)
Na drogach prowadzących na autostradę M6 w Kumbrii (północno-zachodnia Anglia) pojawiły się tablice informacyjne, które wyświetlają komunikaty w różnych językach, w tym po polsku. Wszystko po to, aby ułatwić życie kierowcom z zagranicy - informuje BBC.
Reklama

Przenośne tablice elektroniczne zostały umieszczone wzdłuż A66 i A69 w pobliżu Carlisle. Ich zadanie to ostrzeganie kierowców o zamkniętych trasach, na których np. prowadzone są roboty drogowe.

Automatyczny czytnik tablic rejestracyjnych identyfikuje pochodzenie pojazdu, dzięki czemu można wyświetlić komunikat w odpowiednim języku: po polsku, hiszpańsku, niemiecku, francusku, rumuńsku, holendersku, litewsku, słowacku lub węgiersku.

"Już w zeszłym roku przeprowadziliśmy znaczące ulepszenia wzdłuż autostrady A66 w pobliżu Penrith. Jednak policja w Kumbrii zaalarmowała nas, że ważne informacje nie trafiają do wszystkich kierowców zagranicznych ciężarówek" - zaznacza Steve Mason z Highways England, cytowany przez BBC.

"To nie tylko utrudniało życie kierowcom, ale także lokalnym mieszkańcom, ponieważ duże pojazdy przejeżdżały przez nieodpowiednie trasy. Wyciągnęliśmy z tego lekcję i mamy nadzieję, że komunikaty w różnych językach wszystkim ułatwią życie" - dodaje Mason.

Jak podaje BBC, znaki drogowe z komunikatami w różnych językach zostały użyte w Wielkiej Brytanii po raz pierwszy.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.10.2019
  GBP 4.967 złEUR 4.284 złUSD 3.850 złCHF 3.897 zł

  Sport


  Reklama