Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Zmiany w prawie pracy w UK. Rząd chce walczyć z seksizmem i dyskryminacją

Zmiany w prawie pracy w UK. Rząd chce walczyć z seksizmem i dyskryminacją
Pracodawca będzie mógł wymagać od swoich pracowników noszenia szpilek tylko wtedy, jeśli wymóg ten będzie obowiązywał wszystkich - bez względu na płeć. (Fot. Thinkstock)
Brytyjski kodeks pracy wkrótce zostanie zaktualizowany o nowe przepisy - informują dziś brytyjskie media. Jedną z najgłośniej komentowanych zmian ma być m.in. zakaz wymagania przez pracodawców zakładania do pracy szpilek.
Reklama

Celem wprowadzonych zmian jest całkowite wyeliminowanie dyskryminującego dress code'u z rynku pracy. Oznacza to, że służbowe uniformy dla kobiet i mężczyzn będą musiały opierać się na tych samych standardach.

Jak poinformował "Evening Standard", nowe przepisy pod koniec tego miesiąca opublikuje biuro Government Equalities Office.

Aktualizacja kodeksu uniemożliwi również pracodawcom wprowadzenie zakazu noszenia symboli religijnych w pracy. Jak zauważa "Sunday Telegraph", wyjątkiem będą sytuacje, kiedy np. noszona burka czy medalik powoduje problemy z wykonywaniem obowiązków służbowych.

Jak zauważają eksperci, w sądach toczy się coraz więcej sporów na tle religijnym czy seksistowskim - zmiany w kodeksie pracy zostały więc wprowadzone w odpowiednim momencie, aby dać sędziom mocną podstawę prawną do wydawania wyroków.

W 2016 roku głośno było o przypadku zatrudnionej w firmie PwC Nicoli Thorp, która została zwolniona z firmy w pierwszym dniu pracy, kiedy pracodawca zauważył, że nie ma na sobie szpilek.

Religijne odzienie czy symbole w miejscu pracy nie będą mogły być zakazane. (Fot. Thinkstock)

 

  Komentarze


  • Nom
   16 maja, 00:44

   super!-nareszcie krzyzyk bede mogl nosic na lancuszku

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.08.2018
  GBP 4.814 złEUR 4.311 złUSD 3.787 złCHF 3.813 zł

  Sport


  Reklama