Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Zmiany w British Airways: Krótkie loty bez możliwości odchylania foteli

Zmiany w British Airways: Krótkie loty bez możliwości odchylania foteli
Liniami BA w ubiegłym roku leciało 42,1 mln pasażerów. (Fot. Facebook/British Airways)
Brytyjskie linie lotnicze rezygnują z odchylanych foteli podczas krótkich lotów. Jedni pasażerowie uważają, że British Airways zaczyna odstawać od przewoźników o wysokich standardach, inni - iż zmiana jest korzystna, bo poprawi komfort lotu.
Reklama

British Airways zapowiada, że podobnie jak w tanich liniach lotniczych, czyli Ryanair, easyJet czy Wizz Air – w samolotach tej floty pasażerowie nie będą mogli odchylać foteli. Zmiana dotyczyć będzie podróży na krótkich trasach do 4 godzin.

Wielu podróżnych nie wita tej informacji z radością. Pasażerowie British Airways uważają, że w samolotach znacząco spadła jakość usług. Wymienia się przy tym dotychczasowe decyzje narodowego brytyjskiego przewoźnika, takie jak wycofanie darmowych posiłków i napojów z pokładów – podaje dziennik "The Times”.

Są jednak i tacy klienci BA, którzy są zadowoleni z powodu uniemożliwienia odchylania oparć foteli podczas lotu. "Nie ma nic gorszego niż pasażer przed tobą, który rozkłada fotel - i jeśli ty nie chcesz zrobić tego samego, masz fotel na czole” – napisał jeden z czytelników dziennika "The Telegraph”.

British Airways właśnie tym uzasadnia zmianę. "Kto potrzebuje rozłożonego siedzenia podczas dwugodzinnego lotu?” – pytają retorycznie autorzy artykułu poświęconego liniom. „Na krótkich trasach linie chcą uniknąć wojny między pasażerami o przestrzeń na nogi” – cytują przewoźnika brytyjskie media.

Klientów dziwi decyzja o rezygnacji z odchylania foteli, gdyż zaledwie dwa miesiące temu BA zapowiadał, że chce powrotu swojej świetności, przywracając darmowe posiłki i oferując najlepsze wi-fi w chmurach.

Szefowie linii publicznie przyznali też, że ograniczenia podobne do tych praktykowanych przez tanich przewoźników nie sprawdziły się, a British Airways ma powrócić do starych, dobrych zwyczajów. 

 

  Komentarze


  • Elefant
   9 stycznia, 09:14

   BA - new Ryanair

  • Zaklinowani
   9 stycznia, 12:40

   biorac pod uwage ze polowa angielskiego spoleczenstwa ma nadwage juz jest mi ich szkoda :)

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.09.2018
  GBP 4.812 złEUR 4.293 złUSD 3.640 złCHF 3.809 zł

  Sport


  Reklama