Menu

Zmarła najstarsza osoba w UK. Miała 112 lat

Zmarła najstarsza osoba w UK. Miała 112 lat
Joan Hocquard obchodziła swoje 112. urodziny w marcu. (Fot. Twitter/@Yunis_Dekow)
W angielskim Dorset zmarła 112-letnia Joan Hocquard, uznawana za najstarszą osobę w Wielkiej Brytanii. Kobieta przyszła na świat 29 marca 1908 roku i - jak przekazał jej bratanek - 'lubiła czerpać garściami z życia'.
Reklama

Joan Hocquard wielokrotnie wypowiadała się w prasie, iż nie wierzy w żadne sekrety długowieczności, a to, co sprawia jej największą przyjemność, to masło i śmietana. Kobieta negatywnie wypowiadała się również o wszelkiego rodzaju dietach.

Ojciec Joan był brytyjskim oficerem kolonialnym, więc jako młoda dziewczyna dorastała w Kenii. Po odbyciu edukacji w szkole z internatem w Sussex, wyjechała do Szwajcarii i pracowała w hotelu jako kucharka.

Jak podkreślają media, podczas II wojny światowej Joan pracowała jako kierowca ambulansu w Londynie. Następnie przeniosła się na południowe wybrzeże, gdzie zakochała się w żeglarstwie i wyszła za mąż za Gilberta Hocquarda. Jej wybranek miał się jej oświadczyć, przywiązując swoją łódź do jej łodzi.

Po jego śmierci w 1981 r., Joan przeniosła się w okolice Poole. W 1987 r. poznała swojego drugiego męża - Kennetha Bedforda - z którym mieszkała do czasu, aż musiała przenieść się do domu opieki w Dorset. Tam dożyła reszty swoich dni.

Za najstarszą osobę na świecie uchodzi obecnie 117-letnia Japonka Kane Tanaka.

Czytaj więcej:

72-letni Brytyjczyk przepłynął Atlantyk łodzią wioślarską

W UK zmarł najstarszy mężczyzna świata. Miał 112 lat

113-latka, która pokonała koronawirusa, "wciąż w dobrej formie"

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 23.11.2020
  GBP 5.027 złEUR 4.468 złUSD 3.762 złCHF 4.131 zł

  Sport


  Sport

  Reklama