Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Zmarła najstarsza Brytyjka. Miała 112 lat

Zmarła najstarsza Brytyjka. Miała 112 lat
Kobieta dożyła sędziwego wieku. (Fot. Getty Images)
W wieku 112 lat zmarła wczoraj najstarsza mieszkanka Wielkiej Brytanii - Grace Jones. Kobieta zasłynęła w przeszłości twierdzeniem, że swoją długowieczność zawdzięcza piciu whisky.
Reklama

O śmierci kobiety poinformowała jej córka. 112-latka miała odejść we śnie w swoim domu w Broadway (hr. Worcestershire).

"Nigdy nawet nie śniłam o tym, że o mojej mamie będzie mówić cały kraj. Była cudowna i miała wspaniałe poczucie humoru" - przekazała 81-letnia Deirdre McCarthy, córka zmarłej.

112-latka po swoich ostatnich urodzinach udzieliła wywiadu gazecie "Gloucestershire Echo". Na łamach prasy oznajmiła: "Bardzo lubię whisky. Odkąd skończyłam 50 lat, piję ją codziennie. I na pewno nie przestanę".

"Nawet od lekarza usłyszałam, aby popijać whisky, bo jest dobra dla mojego serca" - dodała, trafiając z tym twierdzeniem na okładki brytyjskich mediów.

Grace Jones na świat przyszła 16 września 1906 r. W związku z jej śmiercią tytuł najstarszej osoby przypadł teraz 111-letniej Dorothy Payne z Sevenoaks w Kent. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 15.10.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.295 złUSD 3.895 złCHF 3.900 zł

  Sport


  Reklama