Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

Zlatan Ibrahimovic: Probability of World Cup return to Sweden 'Sky High'

Zlatan Ibrahimovic: Probability of World Cup return to Sweden 'Sky High'
Szwedzkie media zarzucają Zlatanowi arogancję, bezczelność, a także bezkompromisową pogoń za pieniędzmi. (Fot. Getty Images)
LA Galaxy striker Zlatan Ibrahimovic hinted on Sunday that he may be included in Sweden's squad during this summer's World Cup in Russia.
Advertisement
News available in Polish

Były kapitan "Trzech Koron" podsyca temat swojego udziału w rosyjskim mundialu prawie codziennie. Po sobotnim meczu przeciw Chicago Fire, w którym strzelił zwycięską bramkę (1:0), powiedział szwedzkim dziennikarzom, którzy specjalnie przylecieli na ten mecz, że "szanse na mundial nieco wzrosły". W niedzielę na portalu społecznościowym napisał z kolei, że "są niebiańsko wysokie".

Wypowiedziami żyły szwedzkie media przez całą niedzielę, ale okazało się, że był to przemyślany trick PR i taki właśnie slogan pojawił się wczoraj w reklamie firmy bukmacherskiej, której udziałowcem jest piłkarz.

Sytuacja ta doprowadziła do masowej krytyki piłkarza w mediach swojego kraju, które zarzucają mu ponowną arogancję, bezczelność, a także bezkompromisową pogoń za pieniędzmi.

"Może się ona skończyć dla kończącego karierę podstarzałego już piłkarza blamażem i żałosnym upadkiem" - skomentował dziennik "Expressen".

Temat gry Ibrahimovica na mundialu jest "gorącym kartoflem" w szwedzkich mediach, a zwłaszcza wymiana opinii na ich łamach pomiędzy piłkarzem a selekcjonerem Janne Anderssonem.

Piłkarz kilkakrotnie powiedział, że to on zadecyduje czy zagra na mundialu; natomiast Andersson twierdzi, że nie mają ze sobą żadnego kontaktu i na razie nie bierze go pod uwagę, a o składzie drużyny będzie decydował wyłącznie on sam.

Ibrahimovic zagrał w reprezentacji Szwecji 116 razy i strzelił 62 bramki, jednak wycofał się z niej po mistrzostwach Europy w 2016 roku razem z selekcjonerem Erikiem Hamrenem.

"Nowa Szwecja" oparta na młodych zawodnikach przeszła kwalifikacje do MŚ w rewelacyjnym stylu, eliminując w barażu Włochy. Teraz 65 procent Szwedów nie widzi Ibrahimovica w drużynie narodowej, ponieważ swoim gwiazdorstwem by tylko przeszkadzał, a poza tym nie zasłużył na powołanie, gdyż w kwalifikacjach nie rozegrał ani jednej minuty.

Opinie są jednak podzielone i były szwedzki selekcjoner reprezentacji Finlandii i drugi trener Meksyku Hasse Backe uważa, że nie ma na świecie kraju, który by świadomie zrezygnował ze swojego najlepszego piłkarza.

On i inni eksperci oceniają, że najlepsze byłoby rozwiązanie salomonowe czyli Ibrahimovic w roli super zmiennika.

"Jest to w dalszym ciągu piłkarz, który jest w stanie samodzielnie zmienić wynik meczu i mógłby wchodzić na boisko na ostatnie 20 minut, jeżeli byłaby taka potrzeba" - stwierdził Backe.

"W każdym razie zaczynamy mieć już trochę dosyć Zlatana, który myśli tylko o swoich pieniądzach i ostatni trik reklamowy był po prostu niesmaczny. On oszukał nas wszystkich wiedząc doskonale, że jako media jesteśmy uzależnieni od napływających informacji na jego temat" - skomentował "Expressen".

"Aftonbladet" podkreślił z kolei, że "wszyscy mamy granice moralności, a te właśnie Ibrahimovic przekroczył śmiejąc się nam ironicznie w twarz".

Skład reprezentacji Szwecji, która w fazie grupowej wylosowała Niemcy, Koreę Południową i Meksyk zostanie podany 15 maja.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Advertisement