Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Zła wiadomość dla alergików w UK. Drzewa zaczęły pylić wcześniej

Zła wiadomość dla alergików w UK. Drzewa zaczęły pylić wcześniej
Pogodowe anomalie w UK sprawiły, że drzewa już zaczęły pylić. (Fot. Getty Images)
Alergicy z Wielkiej Brytanii powinni mieć się na baczności - drzewa w tym roku zaczęły pylić wcześniej niż zwykle. Wraz z nadejściem niestabilnej pogody nad Tamizę, stężenie pyłków jest wyjątkowo wysokie.
Reklama

“Zimowe upały” na Wyspach w lutym "oszukały" drzewa i te zaczęły pylić kilka tygodni wcześniej. Pomimo ochłodzenia, w ciągu kilku ostatnich dni stężenie pyłków w powietrzu jest wysokie, a w przychodniach z objawami kataru siennego zgłasza się coraz więcej pacjentów.

Największymi winowajcami kichania, zaczerwienionych oczu i kataru są w Wielkiej Brytanii olchy i leszczyny, a także wierzby oraz brzozy.

Zazwyczaj brzozy w kwietniu jako pierwsze dokuczają brytyjskim alergikom. Kolejna faza powodująca katary sienne przychodzi w maju. Trzecie uderzenie na ogół pojawia się pod koniec lata, kiedy to przypominają o sobie pyłki chwastów. 

Ludzie uczuleni na pyłki oraz chorujący na astmę powinni mieć się na baczności i mieć pod ręką odpowiednie lekarstwa i inhalatory. "Mieszkańcy UK powinni zacznąć przyjmować medykamenty wcześniej, aby były bardziej skuteczne, gdy poziom pyłków osiągnie szczyt. O radę można zapytać farmaceutów" - radzi pielęgniarka Holly Shaw z Allergy UK.

"Rośliny iglaste, jałowce, osiągną umiarkowany poziom pylenia w ciągu najbliższych kilku tygodni" - przewidują eksperci z  Uniwersytetu Worcester.

Mieszkańcy Szkocji oraz północnej Anglii unikną w ciągu kilku najbliższych dni działań pyłków drzew. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.05.2019
  GBP 4.885 złEUR 4.311 złUSD 3.870 złCHF 3.834 zł

  Sport


  Reklama