Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Zimno już w drodze na Wyspy. Może też sypnąć śnieg

Zimno już w drodze na Wyspy. Może też sypnąć śnieg
Czas pożegnać ponadprzeciętne temperatury. (Fot. Getty Images)
Już w poniedziałek na Wyspach będzie znacznie chłodniej. Met Office ostrzega przed zimnym powietrzem ze wschodu, które dotrze do Wielkiej Brytanii w ciągu najbliższych dni. Nie jest też wykluczone, że spadnie śnieg.
Reklama

Czas pożegnać ponadprzeciętne temperatury, które w ostatnim czasie zadomowiły się na Wyspach. To za sprawą frontu atmosferycznego, który przesuwa się znad Rosji. Co więcej, towarzyszący mu wiatr sprawi, że będzie nam się wydawać, iż jest zimniej niż w rzeczywistości - informuje  Met Office.

W poniedziałek w niektórych częściach Wielkiej Brytanii słupki rtęci pokażą o 10-12 stopni mniej, bo zaledwie 6-7 kresek. Temperatury będą poniżej średniej, szczególnie na południu Anglii, ale prognostycy zaznaczają, że nie jest to niezwykłe zjawisko dla tej pory roku.

"Przez większą część przyszłego tygodnia będzie pochmurno z niewielkimi przejaśnieniami na zachodzie kraju. Na wschodzie może przelotnie popadać. Zimno będzie szczególnie na południu. Tam też należy spodziewać się silniejszego wiatru" -  zauważa cytowany przez "Metro" Martin Young z Met Office.

"Pod koniec przyszłego tygodnia na południu może mocniej popadać. W tej części kraju na wzgórzach może sypnąć śnieg" - dodaje ekspert. 

Podobne warunki atmosferyczne utrzymają się przez następny weekend i ostatni tydzień listopada. "Istnieje również rosnące prawdopodobieństwo, że pod koniec listopada opady śniegu pojawią się na północy i wschodzie kraju" - zaznacza Young.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.05.2019
  GBP 4.877 złEUR 4.299 złUSD 3.844 złCHF 3.833 zł

  Sport


  Reklama