Menu

Zimne powietrze znad Arktyki wciąż w UK. Kiepska pogoda potrwa do soboty

Zimne powietrze znad Arktyki wciąż w UK. Kiepska pogoda potrwa do soboty
Taki wygląd na ulicach miast nie powinien w najbliższych dniach nikogo zaskakiwać. (Fot. Getty Images)
Mieszkańcy Wielkiej Brytanii przez najbliższe dni wciąż będą borykać się arktycznym powietrzem oraz silnymi opadami deszczu - poinformowali dziś brytyjscy synoptycy z Met Office. Zdaniem ekspertów od pogody, temperatury w niektórych regionach spadną poniżej 0 st. C.
Reklama

Deszczowy front zmierza obecnie w kierunku północno-wschodniej Anglii i Szkocji - ocenili dziś prognostycy. W tym samym czasie temperatury w całym kraju wciąż będą spadać, a w niektórych miejscach mogą pojawić się przymrozki.

"Burze, wichury i mroźne deszcze są w menu dla Szkocji, ale powietrze znad Arktyki będzie odczuwalne w całym kraju. Wyjątkiem na pogodowej mapie może być Londyn i południowa Anglia, gdzie mieszkańcy mogą spodziewać się bardziej stabilnych warunków atmosferycznych" - przekazał Richard Miles z Met Office.

"Najgorzej będzie w czwartek, kiedy w Szkocji temperatura spadnie w nocy do -3 st. C. W Irlandii Północnej spodziewamy się -1 st. C., a w Walii i Bristolu 0 st. C. Wszędzie, gdzie pojawi się bezchmurne niebo, występować będzie przymrozek" - dodał specjalista.

Wśród mieszkańców Wysp narzekających na obecną pogodę są m.in. szczygły. (Fot. Getty Images)

Zimne powietrze znad Arktyki na dobre zadomowiło się obecnie w Wielkiej Brytanii i to ono odpowiada za nagłe ochłodzenie. "Te masy powietrza, w połączeniu z niestabilnymi frontami znad Atlantyku, przynoszą nam deszcz i minusowe temperatury" - poinformował meteorolog.

Na szczęście kiepska pogoda potrwa tylko do soboty, kiedy w południowej Anglii słupki rtęci pokażą 20 st. C. "Nie używamy zwrotu upały, ale faktycznie będzie zauważalnie cieplej, m.in. w Bristolu, Londynie i Manchesterze. W całym kraju temperatura będzie rosnąć" - zapewnił ekspert.

Według prognoz długoterminowych, tegoroczne lato w Wielkiej Brytanii będzie rekordowo ciepłe, a upały mają potrawać nawet 3 miesiące. Zdaniem ekspertów, za zmianę w warunkach atmosferycznych będzie front atmosferyczny znad Hiszpanii.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 05.12.2019
  GBP 5.065 złEUR 4.278 złUSD 3.857 złCHF 3.899 zł

  Sport


  Reklama