Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Zieleń, gwiazdy i bezpieczeństwo, czyli najszczęśliwsze miejsce w Londynie

Zieleń, gwiazdy i bezpieczeństwo, czyli najszczęśliwsze miejsce w Londynie
Urokliwe Richmond to miejsce, gdzie wielu londyńczyków udaje się na spacery nad rzekę... (Fot. Getty Images)
Richmond upon Thames zostało okrzyknięte przez mieszkańców najszczęśliwszym miejscem do życia w Londynie. Miano to przypadło dzielnicy 4. rok z rzędu.
Reklama

Rightmove Happiness at Home poprosiło o ocenę swojej dzielnicy 21 tys. londyńczyków. Pod uwagę wzięto 12 czynników – od bezpieczeństwa, przez ducha wspólnoty i sąsiadów po dostęp do podstawowych usług typu przychodnie, szkoły oraz tereny zielone i życie kulturalne.

“Richmond wypadło doskonale w rankingu pod względem zieleni – dzięki Richmond Park, Kew Gardens oraz Thames Park. Mieszkańcy cenią sobie także dobre lokalne szkoły, rekreację, wydarzenia kulturalne oraz poczucie, że mogą być sobą” - wylicza “Evening Standard”.

Wstęp do londyńskiej oazy szczęścia utrudniają wysokie ceny mieszkań - średnio 841 tys. funtów, czyli znacznie powyżej londyńskiej przeciętnej (614 tys. funtów). (Fot. Getty Images)

Wstęp do londyńskiej oazy szczęścia utrudniają jednak wysokie ceny mieszkań – średnio £841 tys., czyli znacznie powyżej londyńskiej przeciętnej £614 tys.

“Wyjściem może być kupno barki – od £60 tys. lub domu na zasadzie dzielonej własności – od £130 tys. (40% udziału)” - podsuwa inne rozwiązania gazeta.

Nadrzeczna dzielnica leży tylko 16 minut od stacji Waterloo na liniach Southwestern Trains i District, lecz dzięki dużej ilości zieleni ma atmosferę peryferiów. Richmond przypadło do gustu także gwiazdom, w 26-pokojowym Downe House mieszkał tu z rodziną Mick Jagger, a w czasie kręcenia filmu “Czarownica” zatrzymali się tu ze swoimi dziećmi Brad Pitt i Angelina Jolie.

Na drugim i trzecim miejscu rankingu uplasowały się Bromley i Kingston upon Thames. Na samym końcu tabeli znalazła się natomiast gmina Barking and Dagenham – trzeci raz z rzędu.

W całym Zjednoczonym Królestwie najszczęśliwszym miejscem do życia okazało się nadmorskie Leigh-on-Sea (Essex).

 

  Komentarze


  • Mateo
   6 grudnia 2018, 18:08

   Dobrze cos pozytywnego, optymistycznego o Londynie poczytac...jak dla mnie to za wielkie, za ponure miasto ale jasne ze sa w nim urokliwe miejsca tez :-)

   Byle wiecej dobrych wiadomosci, ciekawym tez czy w tak szczesliwym miejscu Rodakow/daczki ktokolwiek uswiadczyl ?

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.05.2019
  GBP 4.891 złEUR 4.310 złUSD 3.862 złCHF 3.821 zł

  Sport


  Reklama